Robert Kubica nadal celuje w fotel wyścigowy Formuły 1

Robert Kubica nadal celuje w fotel wyścigowy Formuły 1

Robert Kubica przyznał, że nadal chce znaleźć się w stawce Formuły 1 od sezonu 2019 i rywalizować jako etatowy kierowcy.

Były kierowca BMW Sauber oraz Renault, powrócił do Formuły 1 w 2018 roku, po testach z Renault oraz Williamsem, jednak nie udało mu się objąć fotela wyścigowego. W pierwszym przypadku fotel objął Carlos Sainz, natomiast w drugim Siergiej Sirotkin.

Polak zdecydował się jednak na rolę kierowcy rezerwowego oraz rozwojowego dla zespołu Williams, gwarantując sobie udział w trzech piątkowych treningach oraz testach przedsezonowych, jak i tych odbywających się w trakcie trwania sezonu.

Kubica po piątkowym treningu na torze Red Bull Ring, jasno powiedział, że chce wrócić do stawki od sezonu 2019 i ścigać się jako etatowy kierowca.

Mój status i moje stanowisko nie zmieniły się od końca ubiegłego roku. Oczywiście teraz będzie dużo rozmów - chociaż trzymam się od nich z daleka - powiedział Robert Kubica.

Wygląda na to, że w listopadzie, grudniu (zeszłego roku - przyp. red.) byłem gorącym tematem, co jest normalne. Teraz kierowcy z czołówki muszą najpierw znaleźć miejsca, więc na szczęście masz inne tematy do napisania niż o mnie.

Staram się... oczywiście moim celem jest ściganie się w przyszłym roku, jednak nic się nie zmieniło od zeszłego roku, tak jak powiedziałem wcześniej. Tak więc zobaczymy.

Robert zdaje sobie jednak sprawę, że jest kilka wolnych miejsc w różnych zespołach, które nadal nie podpisały nowych kontraktów z kierowcami, choć wie, że tylko niektóre są opłacalną opcją, w tym zespół Williams.

Na pewno sytuacja jest inna. W listopadzie, w zeszłym roku, był tylko jeden wolny fotel wyścigowy, w Williamsie. Teraz jest więcej miejsc, więcej zespołów, które mogą zmienić kierowców lub nie, jednak celuje aby być w stawce z Williamsem.

Moim celem jest być w stawce, więc zobaczymy. Realistycznie rzecz biorąc, nie ma zbyt wielu zespołów, z którymi mogę się związać lub z nimi porozmawiać. Nie ma w tym żadnej magii - dodał Polak.

Kierowca testowy Williamsa potwierdził, że weźmie udział w teście opon Pirelli na torze Silverstone, a także zasiądzie do bolidu podczas oficjalnych testów na torze Hungaroring.