Robert Kubica nadal liczy się w walce o fotel na sezon 2018 Formuły 1?

Robert Kubica nadal liczy się w walce o fotel na sezon 2018 Formuły 1?

Według fińskiej telewizji MTV Robert Kubica złożył ofertę 7 milionów dolarów za start w pierwszych siedmiu wyścigach sezonu 2018 w barwach Williamsa. Podobno dlatego właśnie zespół z Grove opóźnił czas podjęcia decyzji do stycznia.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Robert Kubica na dobre wypadł z gry o fotel w Williamsie na sezon 2018, a faworytem stał się Sergey Sirotkin, który miał wnieść aż 15 milionów dolarów do zespołu.

Nico Rosberg miał złożyć ofertę, za sprawą której Robert Kubica weźmie udział w pierwszych siedmiu wyścigach sezonu 2018, a ekipa z Grove otrzyma milion dolarów za jego udział w każdej rundzie. Jeśli natomiast krakowianin nie przekona do siebie zespołu, to od ósmego wyścigu sezonu 2018, czyli GP Azerbejdżanu jego miejsce zająłby Sergey Sirotkin.

Zespół Williams zgodnie z doniesieniami medialnymi ma poważnie zastanawiać się nad propozycję menedżera Roberta Kubicy - Nico Rosberga i to jest główny powód opóźnienia decyzji w sprawie składu kierowców na przyszły rok do stycznia.