Robert Kubica: Nie będę czekał do grudnia

Robert Kubica: Nie będę czekał do grudnia

Robert Kubica nadal celuje w wywalczenie fotela wyścigowego na sezon 2019, jednak twierdzi, że nie będzie czekał do ostateczności na decyzję zespołu Williams, który nie zdecydował, kto będzie bronił ich barw przyszłorocznym sezonie wyścigowym.

Ostatnie tygodnie zawęziły możliwości na pozyskanie fotela wyścigowego, a w grze nadal pozostało kilku kierowców, którzy są zainteresowani powrotem, pozostaniem, jak i debiutem w Formule 1.

Zespół Williams jako jeden z ostatnich nie poinformował, kto będzie ścigał się ich bolidami w sezonie 2019, choć rozważa różne możliwości i pozyskanie nowych kierowców - Estebana Ocona i Georga Russella oraz pozostawienie w swojej ekipie Siergieja Sirotkina, który posiada duże zaplecze finansowe, jednak nie jest pewny, czy będzie się ścigał z ekipą z Grove w przyszłym sezonie.

Nie ma porozumienia odnośnie przyszłorocznego sezonu, trwa obecnie ten sezon - powiedział szef SMP Boris Rotenberg.

Kandydatem do objęcia fotela wyścigowego w Williamsie jest także Robert Kubica, który był bliski porozumienia z zespołem pod koniec 2017 roku, jednak oficjalnie został zatrudniony jako kierowca rezerwowy i rozwojowy.

Polak przyznał, że na chwilę obecną nie zna swojej przyszłości w Formule 1, jednak jest pewien, że nie chce znaleźć się w takiej samej sytuacji, jak w zeszłym roku i czekać na decyzję zespołu w nieskończoność.

Nie chcę być w takiej sytuacji, jak w zeszłym roku - powiedział Robert Kubica dla stacji Eleven Sports.

Każdy powinien mięć swój ostateczny termin i honor. Nie ma jeszcze decyzji, ale to nie powinno trwać długo. Nie będę czekał do grudnia.

Rezerwowy kierowca Williamsa chce powrócić do ścigania się w pełnym wymiarze czasu, jednak jeśli nie uda się to w Formule 1, poszuka innych możliwości.

Sytuacja w F1 nie jest łatwa, jednak są możliwości aby być gdzie indziej. Dla mnie to dość przejrzyste.

Czekam, ale jeśli nic się nie wydarzy, podejmę własną decyzję - przyznał Polak.