Robert Kubica: Nie rozwiążemy naszych problemów w ciągu jednej doby

Robert Kubica: Nie rozwiążemy naszych problemów w ciągu jednej doby

Krakowianin po testach na torze Barcelona-Catalunya przyznał, że zgromadzonych zostało wiele istotnych danych, które powinny pomóc w pracy nad poprawą osiągów maszyny FW41.

Od początku sezonu auto zespołu Williams nie było konkurencyjne. Szczególnie można to było dostrzec podczas minionego weekendu o GP Hiszpanii. Kierowcy tej ekipy zmagali się z tym, aby utrzymać narowisty samochód w odpowiednim torze jazdy, przez co ich straty czasowe do czołówki były gigantyczne.

Uporanie się z problemami nie jest jednak tak łatwe, z czego zdaje sobie sprawę Robert Kubica. Polak w tym sezonie pełni rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego zespołu Williams. W środę przez cały dzień testował wraz z ekipą z Grove. Łącznie pokonał 123 okrążenia toru Barcelona-Catalunya i w zestawieniu z najlepszymi czasami zajął ósmą pozycję.

Będzie wiele rzeczy do przeanalizowania i dokładnego sprawdzenia wszystkich danych, które zgromadziliśmy. Był to bardzo interesujący dzień z punktu widzenia kierowcy, ale będzie jeszcze ciekawszy dla ludzi w fabryce, którzy spojrzą na dane i zobaczą, czego możemy się z tego nauczyć. Mając ograniczony czas, musimy znaleźć najlepszą możliwą drogę do uporania się z naszymi problemami. Nie da się tego zrobić w ciągu jednej doby. Jestem zadowolony z tego, że mogłem pomóc i jak zwykle dać z siebie wszystko – powiedział Robert Kubica.

We wtorek dla zespołu Williams testował Oliver Rowland. Jak przyznał Dave Robson główny inżynier ekipy z Grove, Brytyjczyk przygotował odpowiednie podstawy, bazę do programu, który wykonał dzień później Robert Kubica.

Mamy za sobą kolejny bardzo pracowity i produktywny dzień. Pokonaliśmy wiele okrążeń i wykonaliśmy solidny program z Robertem, po tym jak podjęliśmy bazowe działania wczoraj z Oliverem za kierownicą. Robert wykonał naprawdę świetną pracę i ponownie zdobył wiele znaczących danych. Mamy nadzieję, że to pomoże nam dowiedzieć się, jak ustawiać samochód i jak go rozwinąć na GP Monako i kolejne wyścigi – wyjaśnił Dave Robson.