Robert Kubica nie wyklucza ponownego powrotu do Formuły 1

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Robert Kubica, obecnie rywalizujący w serii DTM i pełniący obowiązki kierowcy rezerwowego w zespole Alfa Romeo Racing Orlen, nie wykluczył możliwości ponownego powrotu do rywalizacji w Formule 1, jednak jasno dał do zrozumienia, jak taki powrót mógłby wyglądać.

Po ciężkim wypadku w 2011 roku Kubica po długiej rekonwalescencji, testach, startach w mniejszych seriach i ponownych testach, trafił ponownie do Formuły 1. Początkowo Polak pełnił rolę kierowcy rezerwowego zespołu Williams, aby następnie ponownie zasiąść w kokpicie F1 i rywalizować w pełnym sezonie.

Powrót Kubicy do Formuły 1 i etatowego ścigania, rozpaliło dużo emocji, które natychmiast zgasły, kiedy okazało się, jak słaby bolid ma do dyspozycji sam zainteresowany, który już po roku startów zdecydował się opuścić Williamsa i Formułę 1.

Kubica przyznał, że nie należy wykluczać jego powrotu do F1, choć byłoby to bardzo ciężkie do osiągnięcia, jednak gdyby nadarzyła się taka okazja, musiałby ją najpierw dobrze ocenić, ponieważ, jak sam przyznał "nie chcę wracać i jeździć jako ostatni przez cały czas."

"Moja historia i sytuacja z ostatnich lat pokazały, że nigdy nie można mówić nigdy" - przyznał Robert Kubica podczas rozmowy z serwisem Autosport.com.

"Nigdy nie należy tego wykluczać. Moja sytuacja nauczyła mnie i prawdopodobnie nie tylko mnie, że nawet po ciężkim wypadku i skomplikowanym powrocie, nigdy nie należy mówić nigdy."

"Jednocześnie trzeba podejść do sytuacji realistycznie. Jeśli będę miał kolejną szansę, oczywiście ją ocenię. Jeśli jednak nie, takie są wyścigi" - przyznał Polak.

"Byłem w Formule 1 dwukrotnie. Zadebiutowałem w 2006 roku i jakimś cudem udało mi się wrócić, a szansa z 2019 roku była dla mnie czymś wyjątkowym."

"Oczywiście było to ukryte przez trudną sytuację, z jaką mieliśmy do czynienia w Williamsie. Jednak kiedy myślisz o tym i mojej karierze, nie patrząc na wyniki, jest to coś naprawdę wyjątkowego, że dwukrotnie byłem w Formule 1."

"Jeśli chodzi o przyszłość, nie możesz powiedzieć 'nie', ponieważ trudno to przewidzieć. Jednak dla mnie nie będzie to koniec świata, jeśli nie dostanę kolejnej szansy w F1."

"Jednak jeśli będzie taka możliwość, będę musiał ją najpierw ocenić. Zdecydowanie nie chcę wracać i jeździć jako ostatni przez cały czas. To nie ma dla mnie żadnego sensu, ale oczywiście możliwości są ograniczone, więc poczekamy i zobaczymy" - podsumował Kubica.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI