Robert Kubica nie wyklucza powrotu do F1 w sezonie 2021

Robert Kubica nie wyklucza powrotu do F1 w sezonie 2021

Robert Kubica powrócił do ścigania się w F1 po ośmiu latach przerwy i na pewno nie spodziewał się, że ten sezon okaże się dla niego tak ciężką przeprawą. Bardzo trudna sytuacja zespołu Williams oraz brak konkurencyjnych narzędzi do walki na torze sprawiły, że przed tegorocznym GP Singapuru Kubica powiadomił o zakończeniu swojej współpracy ze stajnią z Grove.

Na obecną chwilę realne szanse na regularne ściganie się w Formule 1 w sezonie 2020 właściwie nie istnieją. Od kilku miesięcy Kubica łączony jest z zespołami Haas, Racing Point czy McLaren, jednak jego rola ograniczałaby się tylko do pełnienia funkcji trzeciego kierowcy. Krakowianin wielokrotnie podkreślał, że jego priorytetem jest ściganie, dlatego od dłuższego czasu trwają intensywne poszukiwania serii oraz miejsca w fotelu wyścigowym na przyszły rok.

Formule 1 nie mówi jednak nie. Polak potwierdza, że jest otwarty na powrót do królowej sportów motorowych w 2021 roku.

Zawsze trudno jest odmówić ścigania się w Formule 1. Oczywiście będzie to zależeć od możliwości, ale myślę, że nauczyłem się z mojej życiowej ciężkiej lekcji i że nie ma sensu myśleć zbyt dużo o przyszłości” – powiedział Robert Kubica.

Nie wiesz, co się stanie, więc lepiej skoncentrować się na krótkim okresie. Oczywiście chciałbym zachować pewną stabilność w niektórych aspektach, ale jeśli zdecyduję się na nową serię lub inną kategorię, jest to normalne, że dostosowanie się i osiągnięcie najwyższego poziomu może zająć trochę czasu.

Jeśli jest szansa w Formule 1, prawdopodobnie byłaby to łatwa odpowiedź” – zakończył krakowianin.