Robert Kubica odsłonił BMW M4 DTM w polskich barwach

Robert Kubica odsłonił BMW M4 DTM w polskich barwach

Robert Kubica odsłonił BMW M4 DTM w narodowych barwach, którym będzie rywalizował w tegorocznym sezonie wyścigowym DTM wraz z zespołem Orlen Team ART.

Polak w 2020 roku będzie pełnił dwie role - w Formule 1 współpracując z ekipą Alfa Romeo Racing Orlen, wspomagając zespół podczas prac rozwojowych i testowych, natomiast w DTM będzie rywalizował z zespołem Orlen Team ART na brytyjskim, szwedzkim, belgijskim, holenderskim, rosyjskim, włoskim i czterech niemieckich torach.

Kubica przyznał, że łączenie dwóch serii wyścigowych nie będzie łatwym zadaniem, jednak jest przygotowany do rywalizacji na najwyższym poziomie.

"W tym sezonie będę łączył reprezentowanie Orlen Team w bardzo wymagającej serii DTM w Orlen Team ART z rolą kierowcy rezerwowego Alfa Romeo Racing Orlen" - powiedział Robert Kubica podczas konferencji prasowej PKN Orlen.

"Wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem, jesteśmy po testach Formuły 1 w Barcelonie, przed nami początek sezonu w Australii, a potem testy DTM. Moim celem zawsze była rywalizacja na najwyższym poziomie, a moja praca w obu zespołach daje mi taką możliwość."

Kierowca Orlen Team ART zaznaczył także, że DTM to nie jest prosta seria wyścigowa i wymaga wiele poświęcenia, a rywalizujący tam kierowcy to specjaliści w swojej dziedzinie, co będzie jeszcze większym wyzwaniem.

"Mistrzostwa są bardzo trudne i bardzo skomplikowane, jeśli chodzi o sprawy techniczne, natomiast testów jest bardzo mało, więc wchodząc do tej serii nie jest to łatwe zadanie i myślę, że trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość."

"Na samym początku nie będzie to łatwe zadanie, jednak nigdy nie lubiłem łatwych zdań, więc uważam, że będzie to cenne doświadczenie i zadanie na pewno nie łatwiejsze niż starty w Formule 1."

"Jest to specyficzna seria, jeżdżą tam specjaliści - kierowcy, którzy mają duże doświadczenie. Jeśli chodzi o poziom zawodników, którzy tam startują jest bardzo wysoki i dodać do tego, że jeżdżą tam od kilkunastu sezonów są tak naprawdę wyjadaczami tej kategorii."

"Wchodząc tam i mając ograniczone testy oraz małą ilość czasu za kierownicą, zadanie jest jeszcze bardziej utrudnione i jakby trudności narastają" - dodał Polak.

Już piętnastego marca Robert Kubica weźmie udział w przejazdach testowym swojego BMW M4 DTM, aby następnie udać się na przedsezonowe testy na tor Hockenheimring 16-19 marca.

Sezon DTM Polak rozpocznie od startu na pętli Zolder w Belgii 24-26 kwietnia.

Robert Kubica - Orlen Team ART