Robert Kubica ponownie przetestuje prototyp LMP1 ekipy Manor

Robert Kubica ponownie przetestuje prototyp LMP1 ekipy Manor

Będzie to już drugi test Polaka z zespołem startującym w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Pierwszy przejazd Kubicy prototypem Ginetta-Mecachrome G60-LT-P1 został zakłócony przez awarię silnika, jednak kierowca rezerwowy Williamsa otrzyma kolejną możliwość testu, również jak poprzednio na torze Aragon.

Zespół, ścigający się pod szyldem CEFC TRSM Racing, reprezentują Oliver Rowland i Charlie Robertson. Ekipa nie jest jednak gotowa, aby ogłosić nazwiska pozostałych zawodników.

Graeme Lowdon, szef zespołu Manor, ma nadzieję, że pełen skład zostanie podany w ciągu najbliższych tygodni.

Idealnym scenariuszem byłoby opanowanie wszystkiego jeszcze przed prologiem (oficjalny test FIA WEC na torze Paul Ricard) na początku kwietnia - powiedział w rozmowie z serwisem Autosport.

Wykonaliśmy dużą część programu, mimo skrócenia dla nas testów.

Lowdon ujawnił, że problemy z pierwszych testów pojawiły się ze względu na fakt, że dostępny silnik V6 turbo był silnikiem przedprodukcyjnym, który nie był gotowy.

Kubica otwarty na ściganie się z Manorem

Krakowianin, choć aktualnie związany jest z zespołem Williams w Formule 1, nie miałby nic przeciwko aby dołączyć do poważnego projektu w FIA WEC.

Będzie to pracowity rok. Z jednej strony chciałbym zaangażować się w dobry projekt LMP1, co dałoby mi możliwość przejechania większej ilości kilometrów.

Dopóki nie spędzę kilku okrążeń za kierownicą (LMP1), nie będę mógł zadecydować. Kwestią pozostaje także, czy będzie to pasowało do mojego napiętego kalendarza.

Jest kilka czynników, które muszą do siebie pasować. To nie kwestia powiedzenia "tak lub nie", to bardziej skomplikowane, jak zawsze.