Robert Kubica powraca do bolidu F1 na torze Silverstone

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Robert Kubica powróci do bolidu F1 podczas piątkowej sesji treningowej Grand Prix 70-lecia, zastępując w C39 Antonio Giovinazziego.

Dla polskiego kierowcy będzie to trzeci raz, po Grand Prix Styrii i Węgier, kiedy w obecnym sezonie wyścigowym zasiądzie ponownie w kokpicie bolidu F1, aby kontynuować swoją pracę kierowcy testowego i nadal przyczyniać się do rozwoju obecnego auta Alfa Romeo Racing Orlen.

"Cieszę się, że wrócę za kierownicę w tej pracowitej wczesnej części sezonu" - powiedział Robert Kubica.

"Prowadzenie bolidu F1 jest zawsze wyjątkowe, a tym bardziej w miejscu takim jak Silverstone. Tor ma tak długą historię, że testuje zarówno kierowcę, jak i maszynę: to jedno z najlepszych miejsc w sportach motorowych, a jazda tutaj, nawet bez kibiców, daje ci kopa."

"Moim głównym celem pozostaje jednak pomoc zespołowi w rozwoju auta."

Z powrotu do kokpitu C39 Robert Kubicy zadowolony jest także szef ekipy, który potwierdził, że praca Polaka okazała się przydatna w rozwoju tegorocznego auta, którym rywalizują Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

"Cieszę się, że Robert wraca do samochodu w ten weekend" - przyznał Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. "Jego opinie były najwyższej jakości podczas poprzednich wyjazdów, a jego praca okazała się bardzo cenna dla zespołu, zarówno podczas jazdy samochodem, jak i podczas naszych spotkań inżynierskich."

"Robert zna Silverstone od podszewki i jestem pewien, że pomoże nam zrobić krok w przód wraz z postępem sezonu."