Robert Kubica przetestuje prototyp Ginetty G60-LT-P1 zespołu Manor

Robert Kubica przetestuje prototyp Ginetty G60-LT-P1 zespołu Manor

Robert Kubica, który w sezonie 2018 wrócił do Formuły 1 jako kierowca rezerwowy i rozwojowy zespołu Williams, otrzyma szansę przetestowania prototypu LMP1 zespołu Manor, po którym może zagwarantować sobie jeden z foteli wyścigowych w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Polak mimo zaangażowania się w Królową Sportów Motorowych, nie chce spoczywać na laurach i zamierza powrócić do regularnego ścigania, na co ma szanse z zespołem Manor w klasie LMP1 FIA WEC, do którego dołączy na trzydniowy test na torze Motorland Aragon w Hiszpanii.

Sukces Kubicy w testach prototypu Ginetty G60-LT-P1 da mu miejsce obok Olivera Rowlanda i Charlie Robertsona w ekipie CEFC TRSM Racing, co pozwoli także na rywalizację z Fernando Alonso, który będzie się ścigał w zespole Toyoty.

W zeszłym sezonie Polak był bardzo blisko startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z zespołem ByKolles Racing, z którym odbył testy, jednak tuż przed startem sezonu zrezygnował i wycofał się ze startów.

Kierowca rezerwowy i rozwojowy Williamsa, podobnie jak Fernando Alonso, będzie mógł wystartować we wszystkich rundach FIA WEC, w tym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, po przełożeniu rywalizacji na torze Fuji, choć ostateczna decyzja o startach Polaka zapadnie po testach na torze w Aragonii.