Robert Kubica: To wielkie osiągnięcie w tak trudnym dla nas sezonie

Robert Kubica - Orlen Team ART / © DTM

Ostatni wyścig na torze Zolder w tegorocznym sezonie DTM obfitował w zaskakujące zwroty akcji. Po kilku kolizjach i dwóch neutralizacjach, do mety rundy dojechało zaledwie dziesięciu kierowców, ale co najważniejsze, na najniższym stopniu podium stanął Robert Kubica.

Początek weekendu nie zapowiadał się na tak pozytywną końcówkę. Polak nie ukończył pierwszego wyścigu w wyniku problemów technicznych, jednak już w niedzielę tempo wyglądało zdecydowanie lepiej.

"Oczywiście jest to wielkie osiągnięcie dla nas po bardzo ciężkiej pracy w trudnym sezonie i trudnym początku" - powiedział Robert Kubica.

"Wczoraj też pojawiły się problemy techniczne, jednak chłopcy ciężko pracowali przez całą noc i udało mi się odpłacić im za ten trud."

Kubica do wyścigu ruszał z dziesiątej pozycji i tuż po starcie awansował na dziewiątą. Następnie w wyniku kolizji rywali, zyskał kilka miejsc, kontynuując wyścig jako szósty.

Dzięki strategii bardzo późnego zjazdu do alei serwisowej Polak po wymianie opon wyjechał na tor już jako czwarty, a następnie w bezpośredniej walce na torze, wyprzedził trzeciego Ferdinanda Habsburga, dojeżdżając finalnie na trzecim miejscu.

"Dzisiaj wykorzystaliśmy nasze szanse. Cieszę się, że po raz pierwszy stanąłem na podium DTM" - kontynuował Polak.

"Trzecia pozycja to jednak nie zwycięstwo, które byłoby dopiero wielką historią, ale cieszymy się. Wciąż jest to lepszy wynik niż być poza podium, a długo mnie na nim nie było."

"Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, przez co musimy przejść jako zespół i czeka nas jeszcze mnóstwo pracy. Zobaczymy, co wydarzy się na Hockenheimring" - dodał Kubica.

Image: © DTM