Robert Kubica: W przyszłym tygodniu również będę miał szansę zbierania doświadczenia

Robert Kubica: W przyszłym tygodniu również będę miał szansę zbierania doświadczenia

Robert Kubica powrócił do bolidu Formuły 1 podczas pierwszej sesji testowej na torze Barcelona-Catalunya, pokonując pierwsze kilometry w bolidzie C39 zespołu Alfa Romeo Racing Orlen.

Polak był pierwszym kierowcą, który mógł poprowadzić bolid C39, a zapytany o odczucia związane z samochodem, odpowiedział: "Nie było najlepszego ani nie było najgorszego. Myślę, że jak każdy bolid w nowym zespole daje inne odczucia" - powiedział Robert Kubica dla Motorsport Grand Prix.

"Są pewne nowości, rzeczy lepsze niż te, z którymi miałem wcześniej do czynienia, są też rzeczy, które w każdym nowym bolidzie można polepszyć także trudno powiedzieć, co było jedną rzeczą dobrą, a co było złą."

Kubica podczas porannej sesji pokonał pięćdziesiąt dziewięć okrążeń i zaliczył swoje jazdy do udanych.

"Myślę, że najważniejsze jest to, że połowę dnia, którą przejechałem uważam za udaną. Dała mi możliwość poznania bolidu i w przyszłym tygodniu też będę miał szansę, także powoli będę zbierał doświadczenie, które mam nadzieję, pomoże też zespołowi."

"Konstrukcja Alfy Romeo to oczywiście zupełnie inny samochód niż Williams, więc prowadzenie jest zupełnie inne niż w Williamsie."

Za Robertem także pierwsze kilometry za kierownicą BMW M4 DTM. Polak w skrócie opowiedział, z czym przyjdzie mu się zmierzyć w tegorocznym sezonie DTM i łącząc je ze swoją pracą w Formule 1, która wyraźnie różni się od niemieckiej serii.

"Różnice są duże, są to dwie różne kategorie i tak naprawdę czasy okrążeń są prawie 20 sekund gorsze" - kontynuował Polak. "Mimo to DTM jest jedną z najszybszych kategorii pojazdów z dachem także na szczęście mam szanse pracować dla Formuły 1, która jest najszybszą kategorią i jeździć w jednej z najszybszych serii albo i w najszybszej, jeśli chodzi o samochody turystyczne."

"Ten rok zapowiada się pracowicie, ale też myślę, że będzie to rok, który da mi sporo emocji i sporo nauki" - zakończył.