Robert Kubica weźmie udział w pierwszym treningu przed GP Styrii

Robert Kubica / © Alfa Romeo Racing Orlen

Robert Kubica zasiądzie za kierownicą C39 podczas pierwszego piątkowego treningu przed GP Styrii.

Wszyscy fani jedynego polskiego kierowcy w F1 z pewnością czekali na taką wiadomość. Robert Kubica, który jest zawodnikiem rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen powróci na tor wyścigowy podczas pierwszej piątkowej sesji treningowej przed GP Styrii, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Taką informację podał dziś sam zespół.

„Cieszę się, że zobaczę Roberta w piątek w bolidzie. Kierowca z tak cennym doświadczeniem zawsze udziela cennych informacji zwrotnych i będzie mógł pomóc nam w dalszej nauce o naszym samochodzie” – powiedział Frederic Vasseur, szef ekipy.

„Robert był z nami w miniony weekend, dzięki czemu jest w pełni świadomy wszystkiego, o czym rozmawiano podczas spotkań inżynieryjnych i podczas każdej sesji. Będzie miał okazję samemu doświadczyć tego samochodu i, a dzięki nabytej przez to wiedzy, będzie mógł pomóc nam w jego dalszym rozwoju.”

„Nie mogę się doczekać powrotu do akcji, zwłaszcza po długiej przerwie, którą cały świat sportów motorowych musiał obserwować” – dodał Robert Kubica.

„Moim celem zawsze jest dostarczenie jak największej ilości danych dla inżynierów zespołu i przekazanie im moich odczuć z kokpitu.”

„Ten weekend będzie całkiem nowym doświadczeniem dla wszystkich, ponieważ będziemy ścigać się w tym samym miejscu, w którym byliśmy kilka dni temu, a więc będzie to kwestia dopracowania wszystkich danych, które zebraliśmy podczas GP Austrii, a także przetestowania poprawek, które chcemy wprowadzić do samochodów.”

Podczas pierwszej sesji treningowej, Kubica zajmie miejsce Antonio Giovinazziego.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen