Robert Kubica weźmie udział w pierwszym treningu przed GP Węgier

Robert Kubica / © Alfa Romeo Racing Orlen

Robert Kubica zastąpi Kimiego Raikkonena podczas pierwszej sesji treningowej przed wyścigiem o Grand Prix Węgier.

Fred Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Orlen podkreślił, jak ważną rolę w pracy nad poprawą osiągów samochodu Alfa Romeo C39 odgrywa polski kierowca: „Szybkie i skuteczne dopracowanie C39 będzie jednym z kluczowych aspektów walki w środku stawki, a Robert jest jednym z największych atutów po naszej stronie. W zeszłym tygodniu wykonał bardzo dobrą robotę i cieszę się, że znów mamy go w samochodzie”.

Vasseur zaznaczył, że zebrane w ubiegłym tygodniu dane są niezwykle cenne, ale zespół będzie potrzebować ich znacznie więcej do pełnego zrozumienia charakterystyki tegorocznego samochodu: „Dane, które przekazał naszym inżynierom okazały się bardzo cenne, ale jest jeszcze sporo do zrobienia. To, że posiadamy trzech wspaniałych kierowców, przekazujących nam informacje, jest naszą wielką zaletą.”

Polski zawodnik bardzo entuzjastycznie nastawiony jest do udziału w piątkowej sesji, podkreślając jednocześnie ogromne znaczenie treningów dla procesu rozwoju samochodu: „Prowadzenie jednego z tych samochodów jest zawsze niesamowitym uczuciem i dlatego nie mogę się doczekać piątku. Pomijając emocje, nie możemy zapomnieć o tym, jak ważny jest rozwój samochodu w tak skompresowanym sezonie.”

„Zespół potrzebuje danych i informacji zwrotnych. Po to tutaj jestem. Ostatnio mieliśmy bardzo produktywny weekend i moim celem jest pomóc zespołowi zrobić kolejny krok naprzód tutaj, na Węgrzech.”

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen