Robert Kubica wspomoże Ferrari w symulatorze?

Robert Kubica wspomoże Ferrari w symulatorze?

Jak donosi Roberto Chinchero, pracujący dla włoskiego oddziału serwisu Motorsport, Robert Kubica ma szansę, aby dołączyć do zespołu Ferrari. Polak zająłby wolne miejsce po Kwiacie.

Kwiat wspomagał zespół Ferrari pracą w symulatorze, lecz po tym sezonie przechodzi do ekipy Toro Rosso, aby tam pełnić rolę głównego kierowcy.

Ferrari z tego względu poszukuje konkretnego kierowcy, który mógłby zastąpić Kwiata i jednym z kandydatów jest Robert Kubica. Krakowianin nadal nie podjął decyzji wobec swojej przyszłości i nie ma pewności, że pozostanie w zespole Williams na kolejny sezon.

Do spotkania pomiędzy Maurizio Arrivabene, szefem Ferrari, a Robertem Kubicą ma dojść w Meksyku - jak podaje Chinchero. Dla Kubicy taki scenariusz nie byłby złym rozwiązaniem, zwłaszcza, że Polak miał zostać etatowym kierowcą ekipy z Maranello w 2012 roku, ale sytuację zmienił wypadek w Ronde di Andora.

Funkcja Kubicy nie będzie jednak jednoznaczna z rolą trzeciego lub rezerwowego kierowcy, ponieważ ta będzie nadal należała do Antonio Giovinazziego.