Robert Kubica wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Daytona

Robert Kubica / © BMW AG

Robert Kubica wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Daytona, reprezentując barwy ekipy High Class Racing, rywalizującej w kategorii LMP2.

Wyścig rozgrywany w dniach 30-31 stycznia poprzedzony będzie 100-minutowymi kwalifikacjami zaplanowanymi na 24 stycznia.

"Jestem bardzo wdzięczny za szansę, jaką otrzymałem od High Class Racing" - powiedział Robert Kubica. "Zaproszenie do startu na torze Daytona International Speedway będzie dla mnie nowym wyzwaniem."

"W swojej karierze skupiałem się do tej pory na wyścigach sprinterskich. Co prawda przed czterema laty startowałem w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, ale musiałem się wycofać z powodu problemów technicznych."

"Ten wyścig będzie ode mnie wymagał zupełnie innego podejścia opartego na pracy zespołowej, świetnej wytrzymałości i przygotowaniu fizycznym. Nowością będzie dla mnie także samochód Oreca LMP2."

Duński zespół High Class Racing uzupełnią w tym roku: Austriak startujący w serii DTM w 2020 roku – Ferdinand Habsburg oraz Duńczycy Anders Fjordbach i Dennis Andersen.

"Jestem podekscytowany całym wyścigiem i otoczką wokół niego. Daytona to dla mnie kolejna okazja, żeby ścigać się na najwyższym poziomie z zawodnikami światowej klasy."

"Wyścigi długodystansowe wymagają innego podejścia: dzielisz samochód z kolegami z zespołu, z którymi wspólnie podejmujemy się rywalizacji."

"Samochód także jest dla mnie nowy, ponieważ pierwszy raz będę ścigał się Orecą LMP2. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i będziemy mogli skupić się na przygotowaniach do startu."

"Już nie mogę się doczekać pracy z tak wspaniałym zespołem. Teraz skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do startu" – dodał Kubica.

High Class Racing
Image: © BMW AG