Robert Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach tegorocznego sezonu FIA WEC

Robert Kubica - High Class Racing / © High Class Racing

Robert Kubica dołączy do zespołu High Class Racing na przełomie października oraz listopada i wystartuje w dwóch ostatnich rundach tegorocznego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Polak, który w trwającej kampanii wywalczył tytuł Mistrza Europy z zespołem Team WRT w European Le Mans Series, będzie dzielił kokpit prototypu LMP2 Oreca 07-Gibson z Andersem Fjordbachem i Dennisem Andersenem, zastępując Jana Magnussena, który w tym czasie ma inne zobowiązania.

Dla Kubicy nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy połączy siły z ekipą High Class Racing. Na początku stycznia wziął udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona, jednak problemy techniczne wyeliminowały zespół już na początku rywalizacji.

Rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1 wraz z duńską stajnią wystartuje w sześciogodzinnym wyścigu, który został zaplanowany na 30 października oraz ośmiogodzinnej rundzie (6 listopada), który zakończy zmagania w 2022 roku w FIA WEC. Oba wydarzenia odbędą się na torze w Bahrajnie.

„Bardzo cieszę się z faktu, że znowu dołączam do High Class Racing, tym razem na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie” – powiedział Robert Kubica. „Znam dobrze kolegów z zespołu. Wiem, że zrobimy wszystko, żeby cieszyć się jazdą i osiągnąć jak najlepszy wynik.”

„Tym razem będę się ścigał w klasie ProAm, która ma trochę inną specyfikę niż to, z czym mierzyliśmy się w tym roku w European Le Mans Series i 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Traktuję to jako duże wyzwanie i znowu chcę dać z siebie wszystko.”

Image: © High Class Racing