Robert Kubica z nowym podwoziem od sobotnich sesji na torze Hockenheimring

Robert Kubica z nowym podwoziem od sobotnich sesji na torze Hockenheimring

Robert Kubica z zapasowym podwoziem rozpocznie sobotnią sesję treningową oraz kwalifikacje, czego przyczyną były uszkodzenia, których nie udało się naprawić na torze.

Przed trzecią sesją treningową zespół Williams potwierdził, że Robert Kubica otrzyma zapasowy monokok, podobnie jak Pierre Gasly, który w drugim treningu rozbił swój bolid po wyjściu na prostą startową.

Polak piątkowe treningi spędził na testowaniu nowego pakietu aerodynamicznego, który miał zbliżyć ekipę z Grove do reszty stawki. Jazdy zostały jednak zakłócone przez problemy z odpadającymi częściami, co zmusiło zespół do zmiany wcześniej założonego programu, co potwierdził sam kierowca.

"Zespół musi dokładnie przeanalizować sytuację, ponieważ nie jest to na poziomie dziennym, że z bolidu odpadają części."

Robert Kubica i George Russell z nowymi poprawkami wyjadą także w sobotę, choć Polak zrobi to w nowym monokoku, po tym, jak mechanicy zespołu Williams znaleźli w jego FW42 uszkodzenia.

"Znaleźliśmy pewne uszkodzenia podczas nocnej przebudowy samochodu Roberta, których nie można było naprawić na torze" - potwierdził zespół Williams.

"Zdecydowaliśmy się na zapasowe podwozie na resztę weekendu."

Zespół przyznał także, że nie określił jak dotąd, co spowodowało szkody, dodając, że dotychczasowy monokok Roberta zostanie wysłany do fabryki w celu naprawy.