Robert Kubica zadebiutuje w Nurburgring Endurance Series

Robert Kubica / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Robert Kubica zadebiutuje w sobotę, 27 marca, na legendarnej pętli Nordschleife podczas pierwszego wyścigu sezonu Nurburgring Endurance Series (NLS) z zespołem PROsport Racing.

Krakowianin poprowadzi samochód Porsche Cayman klasy V5, co będzie jego pierwszym krokiem w kierunku uzyskania pozwolenia wymaganego do rywalizacji mocniejszymi maszynami, takimi jak GT3 SP9.

Na lokalnym torze Nurburgring zespół skupiony wokół szefa, Chrisa Essera, zasłynął jako szkoła jazdy po północnej pętli, której podopieczni uzyskują pozwolenia niezbędne do prowadzenia szybszych aut. PROsport Racing sprawdził na Nordschleife już ponad 50 kierowców, w tym zwycięzców Le Mans i zawodników DTM. Wśród nich znaleźli się między innymi Andre Lotterer, Earl Bamber czy Jamie Green, a Robert Kubica będzie najświeższym kandydatem.

Jak powiedział szef ekipy PROsport Racing, Christoph Esser: „Jesteśmy oczywiście bardzo dumni, że możemy powitać kierowcę Formuły 1, Roberta Kubicę. Przygotowaliśmy naszego Caymana w najlepszy możliwy sposób do nadchodzącego sezonu, aby Robert krok po kroku mógł przybliżać się do uzyskania pozwolenia.”

Polak jednym zdaniem skomentował swój start: „Ten tor jest niesamowity. Te zakręty – szaleństwo. To zupełnie inny rodzaj motorsportu.”

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI