Robert Kubica zaliczy trzy dni jazd w bolidzie F1 na torze w Montmelo

Robert Kubica - Alfą Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Robert Kubica powróci do kokpitu bolidu C41 zespołu Alfa Romeo Racing Orlen podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii i na dwa dni testów 18-calowych opon, które będą używane w sezonie 2022.

Rezerwowy kierowca ekipy z Hinwil podczas pierwszego piątkowego treningu na torze Barcelona-Catalunya przejmie bolid Kimiego Raikkonena, aby wnieść swoje doświadczenie i umiejętności w proces ulepszenia tegorocznej konstrukcji. Następnie zasiądzie za sterami tegorocznego auta, aby skupić się na testach nowych opon Pirelli.

„Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w ten piątek i przyszłym tygodniu” – powiedział Robert Kubica.

„Po raz ostatni jeździłem C41 w Barcelonie w lutym i chcę zobaczyć, jak bardzo samochód się zmienił od tamtego czasu – zarówno pod względem poprawek, jak i zrozumienia pakietu przez zespół.”

„Prowadzenie bolidu Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i czekam z niecierpliwością, aby przyczynić się do wysiłku zespołu w walce o środek stawki.”

„Również jazda na nowych 18-calowych oponach będzie nowym doświadczeniem i pierwszym smakiem nowego świata, który pojawi się w przyszłym roku.”

Szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Frederic Vasseur, dodał: „Wspaniale będzie mieć Roberta z powrotem w samochodzie na jego pierwszą sesję treningową w tym sezonie oraz testy w Barcelonie.”

„Za każdym razem, gdy wsiada do samochodu, jest to dla nas cenne, ponieważ możemy wykorzystać jego bogate doświadczenie i spojrzeć na C41 z innej perspektywy. Jego opinie techniczne będą również kluczowe podczas jego przejazdów z oponami na sezon 2022.”

„Jesteśmy w środku bardzo zaciętej walki i każdy wkład naszej grupy utalentowanych kierowców może być tajną bronią, która daje nam przewagę, by iść naprzód.”

Dwudniowe testy nowych opon Pirelli na przyszłoroczną kampanię zostały zaplanowane na 11-12 maja, dzień po zakończeniu Grand Prix Hiszpanii. Na obiekcie ulokowanym pod Barceloną, prócz Alfy Romeo, pojawi się także zespół Alpine oraz Red Bull Racing.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI