Robert Kubica ze sterami BMW M4 DTM podczas testów na torze Jerez

Robert Kubica ze sterami BMW M4 DTM podczas testów na torze Jerez

Robert Kubica zajmie miejsce za kierownicą BMW M4 DTM podczas testów DTM dla młodych kierowców w przyszłym tygodniu, które odbędą się w Jerez de la Frontera i zostały zaplanowane na 10-13 grudnia.

Prócz Polaka, który powraca do BMW, po rywalizacji w Formule 1 w latach 2006-2009 wraz z niemiecką marką, w autach M4 zasiądzie Nick Yelloly, który został kierowcą BMW w tym sezonie i zdobył swój pierwszy tytuł w Mistrzostwach Chin GT za kierownicą BMW M6 GT3.

"Z przyjemnością oferujemy Robertowi Kubicy możliwość wzięcia udziału w teście w Jerez" - powiedział Jens Marquardt, dyrektor ds. Sportów motorowych w BMW Group.

"Robert ma duże uznanie na międzynarodowej scenie wyścigów samochodowych oraz duże doświadczenie w wysokiej klasy serii, takiej jak Formuła 1."

"Jesteśmy bardzo zaintrygowani chęcią zobaczenia, jak poradzi sobie w teście za kierownicą samochodu turystycznego, naszego BMW M4 DTM."

Robert Kubica dodał: "Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość przetestowania w Jerez BMW M4 DTM."

"Już nie mogę się doczekać testu i poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo."

"Mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM jest z pewnością właśnie takie."

"Seria ma wysokiej klasy stawkę, a standard jazdy jest niezwykle wysoki. Musimy jednak poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzę podczas testów."