Roberto Merhi dołącza do Eurasia Motorsport na rundę FIA WEC na Spa-Francorchamps

Roberto Merhi - Eurasia Motorsport / © Eurasia Motorsport

Zespół Eurasia Motorsport potwierdził, że w skład ekipy na sześciogodzinną rywalizację na torze Spa-Francorchamps w Długodystansowych Mistrzostwach Świata dołączy Roberto Merhi.

Dla byłego kierowcy Formuły 1 nie będzie to pierwszy raz, kiedy zasiądzie w kokpicie LMP2 i będzie walczył w barwach ekipy Eurasia Motorsport. Hiszpan ścigał się w Asia Le Mans Series, gdzie trzykrotnie wywalczał podium oraz oszałamiające pole position w Szanghaju.

W Belgii Merhi kokpit będzie dzielił z Nobuyą Yamanaką z Japonii oraz Danielem Gauntem z Nowej Zelandii, którzy wykorzystają to wydarzenie w ramach przygotowań do tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans we wrześniu.

"Naprawdę nie mogę się doczekać ponownego dołączenia do zespołu w Europie i wspaniale będzie ponownie ścigać się w FIA WEC i na Spa" - powiedział Merhi.

"Wywalczyłem tam podium w 2016 roku, więc z niecierpliwością czekam na powrót do LMP2 do tak wspaniałego miejsca i serii."

Mark Goddard z zespołu Eurasia Motorsport dodał: "Z niecierpliwością czekamy na powitanie Roberta z powrotem w samochodzie."

"Był bardzo szybki w Azji, w środowisku, które było dla niego całkiem nowe i pokazał swoją jakość dzięki pole position w Szanghaju, a ponadto był naprawdę miły gościem w zespole, więc będzie dobrym atutem, aby pomóc Nobuyi i Danowi w opanowaniu samochodu i toru, który będzie dla nich nowy."

Image: © Eurasia Motorsport