Robin Frijns najszybszy w pierwszym treningu na Zolder

Robin Frijns - Audi Sport Team Abt Sportsline / © DTM

Robin Frijns już od pierwszych minut dyktował tempo na swoim domowym torze Zolder i z czasem 1:20.075, osiągnął najlepszy rezultat w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasował się Rene Rast oraz Mike Rockenfeller.

Pierwsze szybkie okrążenie rozpoczął Rene Rast, który otworzył weekend na holenderskim torze Zolder z czasem 1:48.289. Po kilku minutach, od rozpoczęcia pierwszej sesji treningowej i po kilku pierwszych przejazdach, tor zaczął przesychać, a kierowcy zdecydowali się na zmianę opon na slicki.

Pierwszym, który zszedł poniżej 1:30.000, był Timo Glock, który z okrążenia na okrążenie umacniał się na pozycji lidera. Kolejnym, który pojawił się na torze, był Lucas Auer. Również dobrze pierwszy trening rozpoczął Robert Kubica, który po pierwszym pełnym okrążeniu plasował się na czwartej pozycji.

Z czasem, jak tor przesychał, kierowcy zaczęli poprawiać swoje czasy. Rekordy w sektorach kolejno notowali Auer, Muller, Van der Linde, Habsburg oraz Frijns.

Od samego początku weekendu do rywalizacji dochodziło między głównymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego. Robin Frijns oraz Nico Muller z każdym okrążeniem poprawiali swoje osiągnięcia. Jednak to wicelider zdecydowanie lepiej się czuł na swoim domowym torze, potwierdzając to tylko poprawianymi rezultatami.

Również dobre tempo prezentował Mike Rockenfeller, plasując się na trzeciej pozycji. W czołowej trójce zabrakło Nico Mullera, który stracił zaledwie 0.004 sekundy do Niemca.

Piątkowy trening zdecydowanie należał do kierowców Audi, który zdominowali pierwszą dziesiątkę tabeli. Wyłącznie Glock oraz Wittmann ratowali honor producenta z Monachium, którzy zajmowali kolejno ósmą oraz dziesiątą lokatę.

Finalnie podczas pierwszego treningu na Zolder najszybszym był Robin Frijns, który zakończył przygotowania z czasem 1:20.075. Mimo dobrego tempa w pierwszej części treningu, Nico Muller osiągnął czas o blisko 0.8 sekundy gorszy od Holendra i z czasem 1:20.872 zakończył trening na czwartej pozycji.

Rene Rast od samego początku prezentował dobre tempo i ostatecznie zakończył pierwszy piątkowy trening na drugiej pozycji. Również swoją lokatę, uzyskaną podczas pierwszych przejazdów, utrzymał Mike Rockenfeller, który zamknął pierwszą trójkę.

Od początkowych minut treningu stabilne tempo prezentował Robert Kubica, który ostatecznie zakończył pierwszą z piątkowych sesji na trzynastej pozycji.

Kierowcy już o 16:30 będą mieli ponowną możliwość do poprawy swoich czasów na holenderskim torze Zolder.

Image: © DTM