ROKiT bliski podpisania umowy sponsorskiej z zespołem Mercedesa?

George Russel - Williams Racing / © Motorsport Grand Prix

Według najnowszych informacji, były sponsor tytularny zespołu Williams, firma ROKiT, zamierza w tym sezonie dołączyć do składu sponsorskiego ekipy Mercedes AMG Petronas Motorsport.

Jak donosi serwis RaceFans, logotypy tej firmy mogą pojawić się na srebrnych bolidach o numerach 44 i 77 już podczas pierwszego tegorocznego wyścigu w Austrii. Przyjmuje się, że ROKiT wybrał Mercedesa spośród grupy kilku zespołów, m.in. Ferrari, Racing Point czy Haas.

„Jesteśmy absolutnie zszokowani tym, że zespół, z którymi jesteśmy związani wiele lat, podpisał umowę z ROKiT, zwłaszcza, że wiadomo, co się stało” – powiedział jeden z przedstawicieli Williamsa w rozmowie z RaceFans.

Rzecznik Mercedesa powiedział, iż ekipa prowadzi rozmowy z grupą potencjalnych sponsorów, jednak ich szczegóły są poufne.

Firma ROKiT była sponsorem tytularnym zespołu Williams Racing od 2019 roku. Pomimo bardzo ciężkiego sezonu, obie strony zdecydowały się na przedłużenie umowy – co więcej, miała to być umowa „wieloletnia” (do końca 2023 roku).

Niestety pod koniec maja zespół ogłosił natychmiastowe rozwiązanie kontraktu. Według niektórych źródeł, Williams rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko firmie w sprawie anulowania tej umowy, opiewającej na 20 milionów funtów rocznie.

Dodatkowo Williams, podejmując próby ratowania swojej rentowności, zamierza sprzedać całość lub część swoich udziałów nowym inwestorom. Ma to też na celu zabezpieczenie przyszłości w obliczu niepewnych czasów oraz dalszych skutków kryzysu związanego z pandemią COVID-19.

 

Image: © Motorsport Grand Prix