ROKiT Williams Racing zacieśnia współpracę z Sofina Foods

Zespół ROKiT Williams Racing ogłosił wzmocnienie współpracy z kanadyjską firmą Sofina, zyskując tym samym ważnego sponsora na sezon 2020.

Współpraca Williamsa i firmy Sofina rozpoczęła się w sezonie 2019. Kanadyjski koncern spożywczy z siedzibą w Ontario jest jednym z największych przedsiębiorstw spożywczych na świecie, zatrudniając w samej tylko Kanadzie ponad pięć tysięcy pracowników w dwudziestu zakładach produkcyjnych.

Na mocy nowego porozumienia logo firmy Sofina ma pojawić się na tylnym skrzydle bolidu FW43, a także na kombinezonach kierowców oraz na motorhome brytyjskiej ekipy.

Pełniąca obowiązki szefa ekipy Claire Williams nie kryje swojego zadowolenia z rozszerzenia współpracy z kanadyjską firmą.

"Bardzo miło nam ogłosić, że firma Sofina kontynuować będzie współpracę z naszym zespołem w przyszłym sezonie."

"Zaangażowanie firmy Sofina w sport jest bardzo ważne dla jej długoterminowej strategii rozwoju, a my jesteśmy zaangażowani w pomoc w osiąganiu tych celów. Nasza współpraca bardzo dobrze się układała i czekamy na jej kontynuację w nadchodzącym sezonie."

Dyrektor handlowy Sofina Foods, Brent Quartermain podkreślał, że dotychczasowa współpraca jego firmy z Williamsem była bardzo korzystna i jej kontynuacja jest naturalną konsekwencją.

"Obecność w Formule 1 wniosła wielką wartość do naszej firmy, więc logicznym posunięciem jest dalsze budowanie naszego sukcesu poprzez zwiększenie naszego zaangażowania we współpracę z Williamsem na sezon 2020."

"Formuła 1 to sport, który ma globalny charakter i doskonale wpisuje się w naszą międzynarodową ambicję rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na udzielenie wsparcia naszym przyjaciołom z ROKiT Williams Racing, dążąc do udanego sezonu zarówno na torze, jak i poza nim" - zakończył Brent Quartermain.

W ostatnich dniach ze strony internetowej zespołu Williams zniknęło między innymi logo ich wieloletniego sponsora, firmy Rexona. Tym samym rozszerzenie współpracy z firmą Sofina nabiera bardzo dużego znaczenia w kontekście zapełnienia luki w finansowaniu zespołu w sezonie 2020.