Roman Biliński dołącza do Trident Motorsport w regionalnych mistrzostwach Formuły 3

Roman Biliński - Trident Motorsport / © Trident Motorsport

Roman Biliński dołączy do zespołu Trident Motorsport i w sezonie 2022 wystartuje w Formula Regional European Championship by Alpine.

Polak zeszłoroczną kampanię wyścigową zakończył na siódmej lokacie w mistrzostwach Wielkiej Brytanii GB3, osiągając trzy zwycięstwa na torach Spa, Snetterton oraz Oulton Park, po dołączeniu do serii w połowie roku.

Imponujące wyniki Bilińskiego przyciągnęły tym samym uwagę szefa zespołu Trident, Maurizio Salvadoriego, który tak skomentował zakontraktowanie nowego kierowcy: „Mieliśmy okazję zobaczyć Romana w akcji podczas ostatnich dwóch dni zimowych testów i od razu zdaliśmy sobie sprawę, że mamy przed sobą bardzo zmotywowanego i pełnego pasji młodego człowieka.”

„Z marszu złapał świetną chemię z zespołem i samochodem, pokazując znakomite umiejętności adaptacji i szybkość. Z wielką przyjemnością witamy go w Trident Motorsport, a naszym wspólnym celem jest osiąganie wspaniałych wyników” – zakończył Salvadori.

Trident Motorsport to zespół wyścigowy założony w 2006 roku przez byłego włoskiego kierowcę wyścigowego i jednocześnie przedsiębiorę Maurizio Salvadori’ego. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu sztabu oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii, zespół Trident z powodzeniem rywalizuje w dwóch seriach wyścigowych – Formule 2 oraz Formule 3, co w ubiegłym sezonie potwierdził tytułem drużynowego mistrza FIA Formuły 3. To wielka szansa na dalszy dynamiczny rozwój kariery młodego Bilińskiego.

Przeczytaj też: Wywiad z Romanem Bilińskim

„Jestem niezwykle podekscytowany, że mogę dołączyć do zespołu Trident Motorsport” – przyznał Roman Biliński. „To spełnienie marzeń wielu młodych kierowców. Pragnę godnie reprezentować biało-czerwone barwy i iść w ślady Roberta Kubicy, który przetarł ten trudny szlak – drogę do F1, a następnie zapisał piękny rozdział w historii królowej motorsportu.”

„Wierzę, że w tak profesjonalnym zespole, jak Trident Motorsport, dysponującym świetnie przygotowanym bolidem, uda mi się walczyć o najwyższe cele. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by w świecie wyścigów zrobiło się głośno o kolejnym Polaku” – dodał.

Byliński w tegorocznej kampanii wyścigowej barw zespołu Trident Motorsport bronić będzie wraz z wcześniej potwierdzonym Timem Tramnitzem.

Rywalizacja w regionalnych mistrzostwach Formuły 3 rozpocznie się od walki na pętli Monza w dniach 22-24 kwietnia, a dwa tygodnie później zawodnicy zmierzą się na innym znanym włoskiem obiekcie w Imoli. W dalszej części sezonu kierowcy odwiedzą też Monako, Francję, Holandię, Węgry, Belgię, Austrię i Katalonię, a cykl zamknie runda na legendarnym torze Mugello we Włoszech.

Image: © Trident Motorsport