Rosberg: Carlos Sainz to nie jest materiał na mistrza świata

Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Nico Rosberg, kierowca ekipy Mercedesa w latach 2010-2016 i mistrz świata w swoim ostatnim sezonie w Formule 1, podkreśla, że Carlos Sainz, przynajmniej na razie, nie ma „tego czegoś”, aby zawalczyć o tytuł mistrzowski.

Hiszpan w czasie swojego drugiego sezonu w ekipie z Maranello, w czasie Grand Prix Kanady, był najbliżej wygranej wyścigu w swojej karierze, kończąc rywalizację mniej niż sekundę za aktualnym mistrzem świata.

Dwudziestosiedmioletni kierowca Scuderii wciąż nie zdobył jeszcze swojego pierwszego zwycięstwa, co czyni go trzecim kierowcą w historii pod względem ilości wejść na podium, bez osiągnięcia jego najwyższego stopnia.

Mistrz świata z 2016 roku podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Hiszpana, w których ocenia szansę kierowcy Ferrari na mistrzowski sukces.

„Sainz ma to do siebie, że jest dobrym, przyzwoitym kierowcą w Ferrari, ale w tej chwili nie ma w sobie tego czegoś, by zostać mistrzem świata” – powiedział Nico Rosberg.

„Pod względem wydajności Charles Leclerc w tym roku wyprzedzał go w każdym wyścigu. Nadal musi zrobić duży postęp, aby być z nim na równym poziomie” – zauważył Rosberg.

Były kierowca ekipy z Brackley skomentował również walkę pomiędzy byłymi zespołowymi kolegami z Toro Rosso o pierwszą pozycję w Grand Prix Kanady.

„To było kilka niesamowitych wyścigów od Maxa, jest tak pewny siebie i prowadzi na imponującym poziomie” – przyznał Niemiec.

„W trudnych warunkach kwalifikacyjnych jechał perfekcyjnie, a presji Sainza w wyścigu nie można lekceważyć.”

„Będąc kierowcą to okropne uczucie. Zrobiłeś wszystko perfekcyjnie, a potem, z powodu samochodu bezpieczeństwa, nagle masz za sobą Ferrari w potrójnej strefie DRS, wywierające tak dużą presję.”

„Jeśli popełnisz najmniejszy błąd, to koniec, ale Max poradził sobie z tym doskonale” – podsumował Rosberg.

Image: © Scuderia Ferrari