Rosberg: Krótszy sezon może sprzyjać Verstappenowi w walce o tytuł

Rosberg: Krótszy sezon może sprzyjać Verstappenowi w walce o tytuł

Według Nico Rosberga, krótszy harmonogram wyścigowy 2020 może być korzystny dla Maxa Verstappena i zwiększyć jego szanse na walkę o tytuł mistrza świata.

Wciąż szerząca się pandemia koronawirusa paraliżuje świat, także ten sportowy – z jej powodu odwołano lub przełożono wiele turniejów, w tym kultowy Wimbledon i Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które odbędą się dopiero w przyszłym roku.

Formuła 1 również ucierpiała i wciąż czeka na inaugurację 70-go już sezonu mistrzostw świata, który planowo miał wystartować 15 marca w Australii.

Władze F1 i FIA walczą o zachowanie możliwie jak największej liczby wyścigów, chcąc ułożyć w miarę korzystny dla wszystkich nowy kalendarz wyścigowy, który – według najbardziej optymistycznych prognoz – może zawierać 15-18 rund.

Były mistrz świata, Nico Rosberg uważa, że skrócony harmonogram to większa szansa dla Maxa Verstappena z Red Bulla, który dzięki temu może mieć o wiele większe szanse na odebranie Lewisowi Hamiltonowi mistrzowskiego tytułu.

„Przy mniejszej liczbie wyścigów, szczęście odgrywa znacznie większą rolę, a to może dać nam w tym roku niespodziewanego mistrza świata” – wyjaśnił Rosberg.

W swoim wywiadzie dla telewizji Sky Sports News przyznał, że uważa Maxa Verstappena za najgroźniejszego tegorocznego rywala Lewisa Hamiltona.

„Myślę, że w tym roku Verstappen i Red Bull będą toczyć naprawdę zaciętą walkę, stając się prawdziwymi i twardymi rywalami dla Mercedesa oraz realnym zagrożeniem dla zdobycia przez nich kolejnego dubletu mistrzowskich tytułów. Krótszy sezon może zwiększyć ich szanse na to.”

Odniósł się również do prac Formuły 1 i Liberty Media nad nowym kalendarzem wyścigowym.

„To trochę skomplikowana sytuacja, bo aby dokonać jakichś znaczących zmian, potrzebujesz jednomyślności wszystkich zespołów. Myślę jednak, że jest to możliwe, ponieważ ekipy są otwarte na wszelkie pomysły i wszyscy chcą dać fanom jak najlepszy sezon” – zakończył Rosberg.

Image: @ Motorsport Grand Prix