Rosberg: Powrót Alonso przypomina mi trochę wznowienie kariery przez Schumachera

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Według Nico Rosberga wznowienie rywalizacji w Formule 1 przez Fernando Alonso można porównać do powrotu Michaela Schumachera z 2010 roku.

Kiedy 39-letni Hiszpan ogłosił, że wraca do startów w F1, pojawiło się wiele opinii, iż kierowca z Oviedo będzie liderem zespołu Alpine od początku sezonu. Rzeczywistość okazała się jednak inna – dwukrotny mistrz świata wciąż szuka odpowiedniej formy i sam przyznaje, że wyczucie samochodu oraz dostosowanie się do niego zajmuje więcej czasu, niż się spodziewał.

W klasyfikacji kierowców Alonso plasuje się obecnie na trzynastej pozycji, za swoim zespołowym partnerem, Estebanem Oconem (10.), i traci do niego siedem punktów. Mistrz Świata Formuły 1 z 2016 roku, Nico Rosberg, twierdzi, że długa adaptacja Hiszpana może nieco przypominać powrót Michaela Schumachera z 2010 roku, kiedy Niemiec zdecydował się przerwać emeryturę i reprezentować Mercedesa.

„Alpine A521 nie jest łatwym samochodem do kontrolowania, a Alonso wydaje się mieć z nim problemy” – mówił Rosberg w wywiadzie dla Sky F1.

„Od czasu do czasu widać jednak błysk geniuszu Fernando, przypomina mi to trochę Michaela Schumachera, kiedy byłem jego partnerem w Mercedesie w latach 2010-2012.”

Siedmiokrotny mistrz świata podczas swoich startów w barwach niemieckiej stajni nie osiągał wielkich sukcesów – nigdy nie wygrał wyścigu i jedynie raz stanął na podium.

Rosberg dodaje, że na słabszą dyspozycję Alonso może mieć wpływ jego wiek oraz przerwa od startów.

„Moim zdaniem to ma coś wspólnego z wiekiem. Poza tym Fernando nie był w F1 od dwóch lat i zajmie mu trochę czasu, zanim powróci do dawnej formy.”

Sam zainteresowany nie lubi, gdy wypomina mu się jego wiek, ponieważ uważa, że nie jest to powód jego początkowych problemów w Alpine.

„Pojawia się wciąż pytanie o mój wiek, ale nie jestem taki stary, dlatego trochę zaskakują mnie te komentarze” - przyznał Alonso.

„To nie jest przecież tak, że obecny mistrz świata jest dużo młodszy. Sam ma 36 lat. Nie jestem od niego o 20 lat starszy.”

„Jeśli chodzi o przygotowania do weekendu w Baku, to myślę, że sprawy cały czas idą w dobrym kierunku, mimo iż dotychczasowe wyniki tego nie pokazują” – zakończył.

Image: © Alpine F1