Rosberg: Rekord Lewisa Hamiltona jednym z największych osiągnięć sportowych

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Nico Rosberg ocenił pobicie rekordu zwycięstw Michaela Schumachera przez Lewisa Hamiltona jako jedno z największych osiągnięć w historii sportu. Niemiec wypowiedział się również na temat działań Brytyjczyka na rzecz równości i poprawy sytuacji klimatycznej.

Były kierowca Formuły 1 od 2013 do 2016 roku był kolegą z zespołu Lewisa Hamiltona w Mercedesie. W ostatnim sezonie Niemiec zdobył mistrzostwo świata, a pięć dni później ogłosił zakończenie kariery w królowej sportów motorowych. Od czterech lat działa on na rzecz poprawy sytuacji klimatycznej poprzez organizowanie wydarzeń takich jak np. Greentech Festival, podczas którego koncerny pokazują m.in. swoje nowatorskie produkty korzystające z odnawialnych źródeł energii.

W ostatnim tygodniu zaprezentował swój zespół Rosberg Xtreme Racing, który tak jak zespół Lewisa Hamiltona, X44, będzie brał udział w Extreme E, czyli serii elektrycznych samochodów terenowych.

Nico Rosberg jest jednym z dwóch kierowców, którzy pokonali Brytyjczyka w tym samym zespole na przestrzeni sezonu. W swoich wypowiedziach Niemiec podkreśla, jak niesamowitym osiągnięciem jest wygranie 92 wyścigów oraz jest pełen podziwu dla działań Lewisa Hamiltona poza torem.

"Mam ogromny szacunek dla tego, co udało mu się osiągnąć" - powiedział Rosberg.

"Jedną rzeczą jest bycie na jego poziomie, czyli poziomie fenomenalnego kierowcy, jednak utrzymanie tego wysokiego tempa i bycie gościem, który pokonuje wszystkich rok w rok i nadal dominuje, jest niesamowicie trudne."

"Z pewnością jest to jedno z największych osiągnięć sportowych ogólnie, nie tylko w Formule 1, we wszystkich dyscyplinach sportowych. Mogę jedynie zdjąć mój kapelusz."

"Myślę, że to naprawdę fajne, jak Lewis wykorzystuje swoją platformę i świadomość, aby czynić świat lepszym. On naprawdę celuje w przyszłość, za to mam do niego ogromny szacunek."

"Pośród całego zamieszania, dotyczącego stania się najlepszym kierowcą wszechczasów w Formule 1, wciąż myśli w szerzej perspektywie i chyba za to szanuję go bardziej" - dodał.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images