Rosberg: Stawiam na mistrzostwo Hamiltona

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Według Nico Robserga obecna przewaga Maxa Verstappena może okazać się niewystarczająca, aby móc pokonać Lewisa Hamiltona i sięgnąć po swoje pierwsze mistrzostwo w karierze.

Tegoroczna rywalizacja o mistrzowską koronę wkracza obecnie w decydującą fazę, a obecna sytuacja w mistrzostwach faworyzuje Holendra, który na dwa wyścigi przed końcem sezonu ma 8-punktową przewagę nad swoim głównym rywalem z obozu Mercedesa.

Istotnym czynnikiem w tej batalii może okazać się jednak kwestia jednostek napędowych, ponieważ Hamilton w Arabii Saudyjskiej powróci do świeższego silnika spalinowego, który używany był w Brazylii, co w połączeniu z charakterystyką obiektu w Dżuddzie może dać mu spore korzyści.

„To niesamowicie zacięta rywalizacja. Emocjonalnie stawiam w tym przypadku na Lewisa, ponieważ jego doświadczenie przemawia za nim, aczkolwiek losy mistrzostwa wciąż są otwarte” - przyznał Rosberg w rozmowie z portalem SportBuzzer.

„Max jest naprawdę bardzo mocny. Siła mentalna jest niezbędna w takim pojedynku jak ten, który obecnie możemy oglądać. Z całą pewnością nie jest to łatwa sytuacja dla Verstappena, gdyż znalazł się on pierwszy raz w takim położeniu. Dodatkowo staje naprzeciw najbardziej utytułowanego zawodnika w historii Formuły 1. Mimo wszystko już teraz zasługuje na duże uznanie.”

Mistrz świata z sezonu 2016 podkreśla również, że kluczem do sukcesu w przypadku kierowcy Red Bulla będzie wykorzystanie wszystkich słabych momentów Brytyjczyka.

„Aby móc go pokonać należy wykorzystywać jego słabe okresy, gdy traci motywację i głowę. Wówczas należy przejść do trybu pełnego ataku. Innymi słowy, trzeba zdobywać w takich momentach jak najwięcej punktów, bowiem Lewisa nigdy nie można spisywać na straty, gdyż zawsze się odradza i wraca do gry.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool