Rosberg: W nowym zespole Vettel znów będzie mógł walczyć o zwycięstwa

Nico Rosberg i Sebastian Vettel / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Nico Rosberg jest przekonany, że Sebastian Vettel może w najbliższym czasie powrócić do walki o najwyższe laury w Formule 1.

Czterokrotny mistrz świata po sześcioletniej przygodzie z zespołem Ferrari postanowił rozpocząć nowy etap w królowej sportów motorowych, tym razem pod szyldem Astona Martina. Niemiec związał się ze stajnią z Silverstone wieloletnim porozumieniem, a jego partnerem zespołowym w nowej ekipie będzie syn właściciela, Lance Stroll.

Mistrz świata z sezonu 2016, Nico Rosberg, uważa, że nowe środowisko może być dla jego rodaka dużym impulsem do powrotu na szczyt.

„W nowym zespole Vettel znów będzie mógł walczyć o zwycięstwa” – stwierdził Rosberg.

„Sebastian bardzo potrzebował zmiany otoczenia. W Ferrari znalazł się w epicentrum negatywnej spirali. W Astonie Martinie sytuacja będzie jednak zupełnie inna, ponieważ ponownie będzie bohaterem i będzie mógł liczyć na dobre traktowanie. Jego status jest niepodważalny, ponieważ wciąż jest jednym z najlepszych kierowców.”

Opinię byłego kierowcy Mercedesa podziela również Ralf Schumacher.

„Jeżeli Sebastian otrzyma samochód, w którym będzie czuł się komfortowo, to wówczas będziemy mogli od niego wiele oczekiwać. W tym sporcie liczą się najmniejsze detale. Za późno zahamujesz lub przyśpieszysz i z automatu tracisz trzy dziesiąte do kolegi z zespołu, który lepiej rozumie się z bolidem. Podczas niedzielnej rywalizacji takie niuanse mają jeszcze większe znaczenie.”

Zdaniem Schumachera istotnym elementem w całej tej układance będzie silnik Mercedesa.

„To nie tylko najmocniejszy napęd w całej stawce, ale również jednostka napędowa z najlepszymi właściwościami jezdnymi” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool