Ross Brawn: Końcówka wyścigu w Baku pokazała, że F1 potrzebuje wyścigów sprinterskich

GP Azerbejdżanu 2021 / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Zdaniem dyrektora zarządzającego F1, Rossa Brawna, końcówka zmagań na ulicznym torze w Azerbejdżanie zwiastuje, że koncepcja wyścigów sprinterskich może okazać się wielkim sukcesem.

Niedzielna batalia na ulicach Baku wygenerowała wiele emocji, chociaż pierwsza część wyścigu nie należała do najbardziej emocjonujących. Efekt domina uruchomił w tym przypadku Lance Stroll, który rozbił swój bolid w trzecim sektorze, a kilkanaście okrążeń później w podobnych okolicznościach swój samochód roztrzaskał Max Versteppen.

Po wypadku Holendra na torze wywieszona została czerwona flaga, a zawodnicy po kilkunastu minutach zastoju w alei serwisowej przystąpili do restartu rywalizacji z pól startowych, co wygenerowało sporo emocji na dystansie ostatnich dwóch okrążeń

„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wielu komentatorów stwierdziło, że potrzebujemy kolejnych dziesięciu okrążeń takiej walki, którą widzieliśmy na dwóch ostatnich okrążeniach GP Azerbejdżanu. Jest to więc dobry wstęp do sprintów kwalifikacyjnych” - powiedział Ross Brawn.

„Sprinty kwalifikacyjne będą oczywiście trochę dłuższe, o około 17-20 okrążeń, ale również możemy być wówczas świadkami tak emocjonującego ścigania, ponieważ kierowcy nie będą musieli martwić się o żywotność opon.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images