Ross Brawn: Russell jest materiałem na mistrza świata

George Russell -  Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images - © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Dyrektor zarządzający ds. sportów motorowych, Ross Brawn uważa, że George Russell potwierdził w miniony weekend swój talent oraz predyspozycje do wywalczenia tytułu mistrza świata w przyszłości.

Kilka dni przed rozpoczęciem drugiego weekendu wyścigowego w Bahrajnie zespół Mercedesa poinformował, że Lewis Hamilton nie będzie mógł wziąć udziału w GP Sakhiru ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. W zastępstwie za siedmiokrotnego mistrza świata wezwany został junior stajni z Brackley, George Russell.

22-latek bardzo szybko przyzwyczaił się do nowych warunków, co pokazały piątkowe treningi oraz sobotnia sesja kwalifikacyjna, gdzie Brytyjczyk przegrał walkę o pierwsze pole startowe o zaledwie dwadzieścia sześć tysięcznych. W niedzielnym wyścigu sytuacja uległa jednak zmianie i to właśnie Russell po świetnym starcie dyktował tempo przez większą część dystansu, zmierzając pewnie po swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Niestety przez błąd zespołu i defekt tylnej opony kierowca z King's Lynn ostatecznie zakończył zmagania na dziewiątej lokacie, zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w najwyższej kategorii wyścigowej na świecie.

Ross Brawn w dużych superlatywach wypowiedział się o występie młodego zawodnika.

„Pomimo rozczarowującego końcowego wyniku, George powinien pozytywnie patrzeć na ten weekend. Osiągnął bardzo dużo w niezwykle trudnych okolicznościach” – powiedział 66-latek.

„Zawsze uważałem go za dobrego kierowcę. Dawniej wspominałem, że pokazuje się z dobrej strony, ale nigdy nie było wiadomo, czy ma w sobie tę odrobinę prędkości, która wyróżnia genialnych zawodników. George jednak pokazał, że ma w sobie to coś – tak rodzi się przyszła gwiazda tego sportu.”

„Nie mam wątpliwości, że jest materiałem na mistrza świata. Nie popełnił żadnych błędów, a wszystkie problemy, które pomimo nienagannej jazdy odebrały mu szanse na wygraną, leżały po stronie zespołu.”

„Z pewnością będzie się czuł sfrustrowany tym, że nie udało mu się wygrać, ale moim zdaniem nie powinien. To wyjątkowy kierowca i jeżeli ktoś miał co do tego jakiekolwiek wątpliwości to zostały one rozwiane.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images