Rossi pełen nadziei przed wyścigiem o GP Katalonii: Jestem silny

Valentino Rossi - Monster Energy Yamaha MotoGP / © Yamaha Motor Racing

Valentino Rossi wystartuje do wyścigu o GP Katalonii z trzeciego miejsca, co daje mu szansę na zajęcie czołowej pozycji. 41-latek wie, że ma świetne tempo i może w niedzielę sporo osiągnąć.

Valentino Rossi od początku weekendu wyścigowego na torze Barcelona-Catalunya dysponuje dobrym tempem, zarówno wyścigowym, jak i na jednym okrążeniu. Włoch, który podpisał w sobotę roczny kontrakt z zespołem Petronas Yamaha SRT, potwierdził to w sesji kwalifikacyjnej, zdobywając trzecie pole startowej. Włoch uzyskał czas 1:39,129 i do zdobywcy pole position, Franco Morbidellego stracił 0,331 sekundy.

„To świetny rezultat być w pierwszym rzędzie” – przyznał Valentino Rossi. „Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, ponieważ podpisałem kontrakt na przyszły rok, jestem bardzo szczęśliwy”.

„Od wczoraj pracowaliśmy dobrze i dzisiaj w czwartym treningu miałem dobre tempo, także na używanej oponie. Wiedziałem więc, że mogę zrobić dobre okrążenie, ale nie zawsze jest to łatwe. Pod koniec byłem w stanie naciskać do granicy, jadąc dobrze, bez popełniania błędów”.

Yamaha pokazała się z dobrej strony w kwalifikacjach do wyścigu o GP Katalonii, zajmując cztery miejsca w czołowej piątce. Szczególnie zadowolony ze swojego trzeciego miejsca jest Valentino Rossi, dla którego będzie to start w pierwszym rzędzie po raz pierwszy od ubiegłorocznego GP Wielkiej Brytanii. Włoch wierzy, że stać go na dobry rezultat, bo ma przyzwoite tempo wyścigowe.

„Bardzo się cieszę, że jestem w pierwszym rzędzie, ponieważ jest to ważne dla wyścigu. Najważniejsze jest jednak to, że motocykl jest konkurencyjny. Wszyscy zawodnicy Yamahy mają dobre tempo, więc musimy wykonać dobry start i zrobić wszystko dobrze od początku, a potem zobaczymy” – kontynuował Valentino Rossi.

„Jestem konkurencyjny i silny. Mogę być szybki przez cały wyścig. MotoGP zawsze jest jednak trudne, a rzeczy mogą się szybko zmieniać z dnia na dzień. Aby pokonać innych, trzeba zobaczyć flagę w czarno-białą szachownicę wcześniej niż oni – to jest cel”.

Wyścig o GP Katalonii będzie 350. w historii startów Valentino Rossiego w „królewskiej” klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Image: © Yamaha Motor Racing