ROWE Racing potwierdza przystąpienie do programu DTM z marką BMW

ROWE Racing / © BMW AG

Obecny zwycięzca Total 24 Hours of Spa i Nurburgring 24h, zespół ROWE Racing, potwierdził, że w tym roku zadebiutuje w DTM, wystawiając maksymalnie dwa samochody BMW M6 GT3.

Niemiecka ekipa, prowadzona przez Motorsport Competence Group, rozpocznie krajowy program wyścigów sprinterskich w 2021 roku zgodnie z nowym regulaminem DTM GT3. Zespół nie potwierdził jednak składu kierowców na tegoroczny, debiutancki sezon.

Skład zamierza w tym roku brać udział zarówno w wyścigu długodystansowym Nurburgring 24h, jak i w serii NLS, jednocześnie realizując program wspólnie z BMW.

ROWE Racing wygrało zeszłoroczny 24-godzinny wyścig na torze Nurburgring w BMW M6 GT3 prowadzonym przez Nicka Yelloly'ego, Nicka Catsburga i Alexandra Simsa. Ekipa odniosła również zwycięstwo w 24-godzinnym starciu na pętli Spa-Francorchamps. Wtedy za kierownicą Porsche 911 GT3 R mogliśmy zobaczyć Nicka Tandy’ego, Laurensa Vanthoora i Earla Bambera.

W zeszłym miesiącu szef ROWE Racing, Hans-Peter Naundorf, w rozmowie z Sportscar365 zaznaczył, że zespół pragnie mocno zaangażować się w program DTM, co sprawia, że prawdopodobnie nie weźmie udziału w serii Fanatec GT World Challenge Europe.

"Wejście do DTM to historyczny moment dla ROWE Racing" - powiedział Niemiec.

"DTM ma bogatą tradycję i od wielu lat jest najpopularniejszą serią samochodów turystycznych w Europie. Przejście do tej kategorii wyścigowej było naszym celem od dłuższego czasu. Fakt, że ROWE Racing w końcu może wejść do DTM, dzięki przejściu tej serii na samochody GT3, jest dla nas świetną informacją."

"Duża i lojalna baza fanów oraz popularność serii na całym świecie, sprawiają, że jest to atrakcyjny kierunek również dla naszego partnera ROWE Mineralöwerk GmbH."

"Debiut w Deutsche Tourenwagen Masters nie oznacza, że odwrócimy się od naszych ukochanych wyścigów wytrzymałościowych. W tym sezonie planujemy również obszerny program na Nurburgring Nordschleife" – podsumował szef zespołu.

ROWE Racing to drugi skład BMW, który zaangażował się w nową erę DTM GT3, po zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu Spa z 2018 roku, Walkenhorst Motorsport.

W 2019 roku Naundorf rozważał wprowadzenie swojej ekipy do DTM zgodnie ze starymi przepisami, które zostały zmienione na ten sezon.

Image: © BMW AG