Roy Nissany oficjalnym kierowcą testowym zespołu Williams w sezonie 2020

Zespół ROKiT Williams Racing potwierdził, że Roy Nissany będzie pełnił rolę oficjalnego kierowcy testowego i trzykrotnie pojawi się na torze podczas sezonu 2020.

Urodzony w Izraelu Nissany w nadchodzącej kampanii 2020 weźmie udział w trzech wybranych piątkowych sesjach treningowych, przetestuje bolid podczas jednego dnia testowego dla debiutantów, a także trzykrotnie znajdzie się w garażu Williamsa podczas Grand Prix.

Nowy kierowca testowy Williamsa podejmie także szereg sesji w symulatorze i poświęci czas na integrację we wszystkich działach ekipy przez cały rok w zespole.

W ramach umowy logo izraelskiego Start-Upu pojawi się na bolidzie FW43 podczas weekendów, w których udział będzie brał Nissany.

"Jestem podekscytowany, że zostałem oficjalnym kierowcą testowym zespołu ROKiT Williams Racing" - powiedział Roy Nissany.

"Jest to także punkt orientacyjny dla sportów motorowych w Izraelu. Kiedy testowałem dla zespołu w Abu Zabi, od razu poczułem się komfortowo w samochodzie i zespole. Doświadczenie, które zdobędę w tym roku, zagłębiając się w Williamsie, okaże się bezcenne i nie mogę się doczekać rozpoczęcia, zarówno na torze, jak i poza nim."

Prócz pracy dla zespołu ROKiT Williams jako oficjalny kierowca testowy, Nissany wystartuje także w Formule 2, w której startował w sezonie 2018. Wcześniej Izraelczyk ścigał się w Formule V8 3.5 przez trzy sezony, wygrywając kilka wyścigów.

"Z przyjemnością witamy Roya Nissay'ego w ROKiT Williams Racing w roli naszego oficjalnego kierowcy testowego" - dodała Claire Williams, zastępca szefa zespołu.

"Roy zademonstrował swoje umiejętności podczas jazd w Abu Zabi po zakończeniu sezonu w zeszłym roku i byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zrobił w krótkim czasie. To pracowita osoba, z którą cieszymy się, że będziemy pracować w tym roku."