Roy Nissany pozostaje w zespole Williams jako kierowca testowy

Roy Nissany - Williams Racing / © Williams F1

Roy Nissany nadal będzie pełnił rolę kierowcy testowego w zespole Williams w sezonie 2021, potwierdził skład z Grove.

Izraelczyk dołączył do ekipy Williams przed kampanią 2020 i wziął udział w trzech piątkowych treningach - w Barcelonie, na torze Monza i Bahrajnie, po czym powrócił do kokpitu podczas posezonowych testów w Abu Zabi.

Nissany, prócz swoich obowiązków w zespole Williams, wystartował także na zapleczu Formuły 1 z ekipą Trident, gdzie sezon zakończył na dziewiętnastej pozycji z dorobkiem zaledwie pięciu punktów.

Brytyjski skład potwierdził, że w ramach tegorocznych obowiązków Nissany dołączy do etatowych kierowców i weźmie udział w przedsezonowych testach.

"Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę nadal być częścią Williamsa" - potwierdził Roy Nissany.

"Odkąd zaczęliśmy, poczyniliśmy ogromne postępy w wielu obszarach. Prócz wspaniałych treningów, wykonaliśmy za kulisami dużo produktywnej pracy."

"Poświęcając jak najwięcej zespołowi, podniosłem swoje umiejętności jako kierowca. Bardzo chciałbym kontynuować tę formę w 2021 roku."

Szef zespołu Williams, Simon Roberts, pochwalił przedłużenie kontraktu z izraelskim zawodnikiem, zapewniając, że skład jest bardzo zadowolony z jego dotychczasowej pracy.

"Cieszę się, że Roy będzie nadal oficjalnym kierowcą testowym zespołu w 2021 roku, opierając się na dobrej pracy, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku."

"Jako zespół byliśmy bardzo zadowoleni z wkładu, jaki Roy wniósł, zarówno poprzez swoją pracę na torze, jak i w symulatorze w Grove. Cieszymy się również, że Roy rozwija się jako kierowca i nie mamy wątpliwości, że w tym roku będzie nadal rozwijał swoje umiejętności."

Image: © Williams F1