Rozmowy FIA z Red Bullem zawieszone z powodu żałoby

Christian Horner - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Z powodu śmierci współzałożyciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza, ustalono tymczasowe zawieszenie rozmów z federacją dotyczących przekroczenia budżetu przez stajnie czerwonych byków.

Red Bull oskarżony o przekroczenie wynoszącego 145 milinów dolarów budżetu za rok 2021 od paru dni toczy niepubliczne rozmowy z FIA w celu ustalenia potencjalnej kary lub przeniesienia sprawy do wyższej instancji.

Za swoje przewinienie, uznawane według regulaminu za nieznaczne przekroczenie budżetu, czyli wynoszące mniej niż 5% ogólnej kwoty, Red Bull otrzymał od federacji ofertę porozumienia, w której przyznaliby się do winy oraz przyjęli karę narzuconą przez FIA, bez możliwości odwołania się.

Wciąż jednak pojawiają się doniesienia o sporach w interpretacjach przepisów między ekipą z Milton Keyens a federacją, dotyczące pewnych części budżetu. Z tego powodu negocjacje wciąż są w toku, a ekipa pod wodzą Hornera wciąż liczy na satysfakcjonujący wynik sprawy.

Śmierć współzałożyciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza w sobotni wieczór przed Grand Prix w Teksasie i związana z nią żałoba w ekipie czerwonych byków spowodowała tymczasowe zawieszenie rozmów dotyczących przekroczenia limitu budżetowego z FIA.

„Po śmierci Mateschitza wszystkie rozmowy z FIA, dotyczące limitu kosztów i dalszych kroków są wstrzymane do odwołania” – czytamy w krótkim oświadczeniu wydanym przez Red Bulla.

„Termin zawarcia porozumienia został przedłużony i oczekujemy, że rozmowy zostaną wznowione w połowie tygodnia.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool