Runda FIA WEC w Sao Paulo odwołana

Runda FIA WEC w Sao Paulo odwołana

Piąta runda Długodystansowych Mistrzostw Świata, która miała odbyć się w Sao Paulo w Brazylii 1 lutego 2020, została odwołana, czego przyczyną jest niespełnienie warunków umowy przez organizatorów.

Lokalny brazylijski organizator rundy 6 Hours of Sao Paulo nie był w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec zawartej umowy, a FIA WEC nie znalazło innej alternatywy niż znalezienie miejsca zastępczego.

FIA WEC wyjaśniło także, że problemy z organizacją rundy nie były powiązane z miastem Sao Paulo, czy obiektem Jose Carlos Pace (Interlagos), a jedynie z lokalnym promotorem.

Długodystansowe Mistrzostw Świata powrócą zatem na teksański obiekt Circuit of the Americas w lutym przyszłego roku. Sześciogodzinny wyścig, który odbędzie się 23 lutego 2020 roku.

"Po pierwsze chcemy podziękować Bobby'emu Epsteinowi i Circuit of the Americas za przyjęcie nas w stosunkowo krótkim czasie" - powiedział dyrektor generalny FIA WEC, Gerard Neveu. "To doskonałe miejsce, a nasi fani, zawodnicy i media są teraz pewni doskonałych wyścigów w Ameryce Północnej, nie raz, ale dwa razy w ciągu dwóch miesięcy."

"Oczywiście niefortunnie jest znaleźć się w tej pozycji. WEC bardzo żałuje tej sytuacji i jest bardzo zasmucone z powodu miasta Sao Paulo i wielu tysięcy brazylijskich fanów sportów motorowych."

"Naszym głównym zmartwieniem byli nasi uczestnicy i partnerzy. Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć rozwiązanie, które zapewni, jak najmniej zakłóceń" - dodał.

Rywalizacja na torze w Austin odbędzie się 23 lutego, czego powodem jest Super Bowl w 2020 roku, który został zaplanowany na pierwszy weekend lutego oraz runda Formuły E w dniach 14-15 lutego.