Russell: Będę walczyć z Lewisem jak równy z równym

George Russell - Williams Racing / © Williams F1

George Russell przyznał, że Mercedes dał mu jasno do zrozumienia, iż nie będzie kierowcą numer dwa, a przyszłoroczny sezon rozpocznie z równymi szansami, podobnie jak Lewis Hamilton.

Mercedes na początku zeszłego tygodnia oficjalnie ogłosił, że obecny kierowca zespołu Williams i ich podopieczny, dołączy do zespołu z Brackley w przyszłym sezonie, zastępując Valtteriego Bottasa.

Według wielu Brytyjczyk w fotelu Fina, przejmie także jego rolę kierowcy, który ma pomóc Lewisowi Hamiltonowi wygrywać wyścigi i osiągnąć kolejne mistrzostwo kierowców.

Russell podkreśla jednak, że niemiecka stajnia zapewnił go, iż zacznie sezon na tych samych warunkach, co siedmiokrotny mistrz świata.

„Myślę, że Mercedes zawsze jest pod tym względem pełen szacunku i chce dać obu kierowcom jak najlepsze możliwości” - powiedział George Russell.

Formuła 1 jest pełna rywalizacji wewnątrz zespołów m.in. Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga. Russell zapewnił jednak, że on i Brytyjczyk mogą rozwijać się obok siebie, w czym pomoże im różnica wieku i doświadczenia.

„Przez całą moją karierę juniorską było kilku kierowców, z którymi byłem bardzo blisko pod względem tempa i często bardzo blisko na torze” – kontynuował Brytyjczyk.

„Nie ma powodu, przez który miałyby się zdarzać kłótnie lub coś podobnego.”

„Jestem pewien, że będziemy się ścigać z szacunkiem, ale i ostro w tym samym czasie, tak jak Lewis i Valtteri przez ostatnie pięć lat.”

„Myślę, że Lewis i ja mamy naprawdę świetne relacje, jesteśmy na różnych etapach karier, a w przyszłym roku mamy tylko jeden cel - rozwijać samochód i kończyć wysoko. Musimy też upewniać się, że jako dwaj kierowcy damy sobie najlepszą szansę na najszybszy samochód wyścigowy.”

„Jedynym sposobem, w jaki to możemy zrobić, jest wspólna praca, aby to rozwinąć” - dodał Brytyjczyk.

Image: © Williams F1