Russell chce poznać swoją przyszłość w Formule 1 jeszcze przed letnią przerwą

George Russell - Williams F1 Team / © Williams F1

George Russell przyznał, że chce poznać swoją przyszłość jeszcze przed letnią przerwą. Kierowca Williamsa zdradził, że jego obecny skład, podobnie jak Mercedes, zgadzają się z takim wymogiem.

23-latek z Wielkiej Brytanii oświadczył, że chce wiedzieć, dla jakiego zespołu będzie się ścigał, najpóźniej do Grand Prix Węgier. Od dawna mówi się o potencjalnym przejściu Russella do ekipy z Brackley, już w następnym sezonie, jednak alternatywą, jest pozostanie w Williamsie na kolejny rok startów.

„Myślę, że naturalnie wszyscy chcemy znać decyzję przed letnią przerwą. Wydaje mi się, że jest to w najlepszym interesie wszystkich stron” - powiedział George Russell.

„Jednak, jeśli mam być szczery, nie naciskam na nikogo - ani na Mercedesa, ani na Williamsa. Jestem skupiony wyłącznie na swojej pracy.”

„Wiem, tak jak zawsze mówiłem, jeśli wykorzystam swój potencjał, do czego jestem zdolny, to sam się wystawię na «witrynie sklepowej». Myślę, że wyścig w Bahrajnie [Russell jechał w Mercedesie w zastępstwie Lewisa Hamiltona], dał mi wyjątkową okazję, aby to niemal udowodnić.”

„Natomiast wcześniej zawsze była to mała niewiadoma - z powodu sytuacji, w jakiej się znalazłem [w Williamsie]. Tak więc naprawdę nie naciskam. Po prostu cieszę się z każdego wyścigu i z tego, gdzie się znajduję.”

Russell otwarcie potwierdził, że chciałby się ścigać z najlepszymi tj. Lewisem Hamiltonem. Jego zdaniem, Formuła 1 zyskuje na obecności siedmiokrotnego mistrza świata na torze.

„Uważam, że to ekscytujące, iż Lewis otwarcie mówi o przyszłych latach. Widać, że cały czas utrzymuje swój niewiarygodnie wysoki poziom.”

„Według mnie, byłoby to niesamowite dla sportu, a także dla Mercedesa, gdyby został w Formule 1. Oczywiście, jak każdy młody kierowca, chcesz walczyć z najlepszymi, a Lewis właśnie takim jest.”

Na pytanie, czy jedyną opcją Russella jest czwarty sezon w Williamsie, czy przejście do Mercedesa, odpowiedział: „To znaczy, dużo mówi się o awansie lub transferze, jak powinienem powiedzieć, do Mercedesa. Myślę jednak, że na końcu i tak Mercedes zarządza moją przyszłością, a oni chcą jak najlepiej dla mnie i mojej kariery. W tym sensie znajdują się w wyjątkowej sytuacji.”

_„Czuję, że jestem gotowy do walki o mistrzostwo świata i o zwycięstwa. Już teraz czuję się przygotowany, nie mówiąc już o tym, że pod koniec tego sezonu będę miał za sobą kolejny rok.”

„Gdziekolwiek będę w przyszłym roku, chcę być w samochodzie, który da mi szansę wygrywania wyścigów, ponieważ nie po to walczyłem przez całą karierę, aby dostać się do Formuły 1 i rywalizować o piętnastą lub szesnastą pozycję” - podsumował Brytyjczyk.

Image: © Williams F1