Russell: Cieszę się, że spróbowaliśmy czegoś innego

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

George Russell dał jasno do zrozumienia, że nie żałuje swojej nieudanej próby na miękkim ogumieniu, podczas trzeciej sesji kwalifikacji do GP Kanady, która zakończyła się dla Brytyjczyka dopiero ósmą lokatą.

Trudne mokre warunki w Montrealu utrzymywały się przez większą część soboty, ale wraz z postępem sesji kwalifikacyjnej na torze zaczęła pojawiać się sucha nitka.

Tym samym Russell zaryzykował i w ostatnich minutach trzeciej części czasówki zadecydował się założyć miękką mieszankę. Jednak na swoim pomiarowym okrążeniu Brytyjczyk wpadł w poślizg w drugim zakręcie, przez co zakończył próbę dopiero z ósmym wynikiem, plasując się finalnie za Estebanem Oconem.

„Dużo zaryzykowaliśmy i liczyliśmy na dużą nagrodę – zmiana opon na slicki była naszą jedyną szansą na zdobycie pole position” – powiedział George Russell.

„Gdyby tylko pierwszy zakręt był tak suchy, jak pozostałe, moglibyśmy być na naprawdę dobrej pozycji.”

„Pokazaliśmy naprawdę dobre tempo, ale jak mówiłem przez radio, nie jestem tu po to, aby zadowolić się miejscami P4/P5, musimy próbować różnych rzeczy, a punkty ostatecznie zdobywa się w niedzielę i cieszę się, że spróbowaliśmy czegoś innego.”

„W zeszłym roku w Soczi podjąłem podobne ryzyko i udało mi się zdobyć trzecią pozycję dla Williamsa, więc zawsze jestem otwarty na ryzyko, zwłaszcza że w tym roku mieliśmy gorsze sesje kwalifikacyjne w normalnych okolicznościach.”

Russell kontynuował swoją wypowiedź, podkreślając, że jest w stanie odzyskać stracone pozycje podczas wyścigu na torze imienia Gillesa Villeneuve'a i zamierza bardzo szybko tego dokonać.

„W niedzielę powinniśmy być w stanie wyprzedzić samochody wokół nas, startując z ósmej lokaty i przesunąć się z powrotem na czwarte lub piąte miejsce” – przyznał Brytyjczyk.

„Oczywiście za nami są Checo i Charles, którzy walczą o powrót na przód stawki, więc muszę się tylko upewnić, że jak najszybciej tam awansuję.”

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images