Russell i Latifi kierowcami Williamsa na sezon 2021

George Russell i Nicholas Latifi / © Williams F1

Simon Roberts, pełniący obowiązki szefa ekipy Williams, potwierdził podczas piątkowej konferencji prasowej, że George Russell oraz Nicholas Latifi będą kierowcami zespołu z Grove w sezonie 2021.

Brytyjczyk potwierdził, że skład Williamsa nie ulegnie w przyszłym roku zmianie. Od kilku tygodni bardzo często mówiło się, że po przejęciu zespołu przez grupę inwestycyjną Dorilton Capital, swoje miejsce może stracić George Russel. Spekulacje te zostały dodatkowo podsycone przed Grand Prix Portugalii, kiedy to Simon Roberts odmówił komentarza na temat sytuacji swoich kierowców. 

„Prawdopodobnie spowodowałem nieco zamieszania w zeszłym tygodniu” - powiedział Roberts.

„Naprawdę nie chcieliśmy wtedy komentować sprawy naszych zawodników. Claire dokonała potwierdzenia już na początku sezonu. Nic się nie zmieniło i to jest nasz skład na przyszły rok. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni i nie możemy doczekać się dalszej współpracy.”

George Russell przyznał, że cieszy się z oficjalnego komunikatu zespołu. 

„Dobrze jest mieć stabilną sytuację" - przyznał Brytyjski kierowca.

„Nigdy nie jest miło słuchać o tym, że ktoś może odebrać mi moją pracę. Jestem jednak pewny tego, co mogę pokazać na torze i wiedziałem, że pomimo tych spekulacji nic się nie zmieni pod kątem sezonu 2021."

„Tak jak wspominałem już wcześniej, moim zdaniem sporo tych plotek było podsycanych przez członków innych zespołów. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że będziemy wspólnie kontynuować tę podróż." 

Image: © Williams F1