Russell: Mamy realną szansę w starciu z Ferrari

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

George Russell przyznał z dużą pewnością, że w trakcie niedzielnej rywalizacji o Grand Prix Hiszpanii, Mercedes będzie w stanie powalczyć z Ferrari dotkniętym problemami z degradacją opon.

Po wprowadzeniu aktualizacji do obu bolidów W13, reprezentanci Mercedesa wyraźnie poprawili swoje wyniki, m.in. w kwalifikacjach, zdobywając czwarte i szóste miejsce, odpowiednio przez Russella i Hamiltona.

Stawce będzie przewodzić Charles Leclerc, który wyraźnie pokonał Maxa Verstappena na drugim miejscu oraz swojego kolegę z zespołu, który zanotował trzeci czas. Monakijczyk kilkukrotnie wyrażał jednak swoje obawy związane ze znaczną degradacją opon w bolidzie Ferrari podczas długich przejazdów.

Na dodatek, zgodnie z prognozami pogody, skwar na torze, obecny od początku weekendu, ma się utrzymać aż do końca rywalizacji, przyspieszając proces niszczenia się ogumienia.

Tym samym Russell widzi okazję na walkę z kierowcami stajni z Maranello, jednocześnie przyznając, że podium jest oczywistym celem dla Mercedesa.

_„Zapowiada się chaotyczny wyścig, będzie wiele postojów, co dotknie wszystkich” – powiedział Russell.

„Max wydaje się szybszy od reszty, ale myślę, że mamy realną szansę w starciu z Ferrari, chyba że w ciągu nocy coś zyskają. Będziemy się starać i walczyć o podium.”

Brytyjczyk skomentował także swój wynik w kwalifikacjach, wyjaśniając, że zła strategia wyboru opon w poszczególnych sesjach kosztowała go szansę pokazania lepszego tempa i wykręcenia szybszego czasu.

„Oczywiście wszystko opiera się na wynikach, a to był najlepszy rezultat, jaki mieliśmy jako zespół w całym sezonie” – podkreślił Brytyjczyk.

„Myślę, że to napawa optymizmem, bo szczerze mówiąc, nie mieliśmy dobrych opon w odpowiednim momencie, zawsze byliśmy najszybsi w pierwszym sektorze, a w trzecim mieliśmy problemy i po prostu nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej równowagi.”

„Jestem naprawdę dumny z pracy, jaką wszyscy wykonali w fabryce w ostatnich tygodniach oraz miesiącach, ponieważ myślę, że mamy obecnie bolid, który może być dla nas fundamentem i na którym będziemy się opierać.”

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images