Russell: Mercedes nie będzie miał najszybszego bolidu w tym sezonie

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Pirelli Motorsport

George Russell uważa, że pomimo ostatnich poprawek w W13, Mercedes nie będzie posiadał najszybszej konstrukcji w sezonie 2022.

Niemiecki konstruktor, przez nowe przepisy, już od samego początku kampanii miał spore problemy, jednak w ostatnich wyścigach ekipa z Brackley odnotowała spory wzrost formy.

Podczas sesji kwalifikacyjnej na Węgrzech Russell uzyskał szokujący wynik, zdobywając swoje pierwsze pole position.

Pomimo ostatnich postępów, Brytyjczyk nie wierzy, że zespół z Brackley będzie miał w tym roku najszybszy bolid.

„Zdecydowanie zmniejszamy lukę pomiędzy nami a Red Bullem i Ferrari, ale oni wciąż mają zdecydowaną przewagę tempa” – powiedział Russell.

„Mam nadzieję, że po letniej przerwie dodamy kilka nowych elementów do naszego samochodu, ale zapewne wszystkie zespoły to zrobią, więc nie będzie łatwo.”

„Nadal wierzymy, że jeszcze w tym sezonie będziemy mogli walczyć o zwycięstwa, ale nie sądzę, iż będziemy mieli samochód, który będzie jawnie najszybszy” – podsumował Russell.

Tylko Red Bull i Ferrari odniosły w tym roku zwycięstwa w wyścigach, jednak słaba forma ekipy z Maranello sprawiła, że różnica w klasyfikacji konstruktorów pomiędzy nimi a stajnią z Milton Keynes znacząco się powiększyła.

Mercedes ma obecnie do włoskiego zespołu zaledwie trzydzieści punktów straty i najprawdopodobniej to między nimi rozegra się walka o drugie miejsce.

Niemiecki producent zapowiada, że w drugiej połowie sezonu będzie wprowadzał kolejne modernizacje bolidu, ostrzegając rywali, że z W13 da się jeszcze dużo wyciągnąć.

Image: © Pirelli Motorsport