Russell: Start sezonu będzie dla Williamsa szansą na dobre rezultaty

Russell: Start sezonu będzie dla Williamsa szansą na dobre rezultaty

Kierowca Williamsa George Russell uważa, że pierwsze rundy tegorocznego cyklu mistrzostw świata mogą być dużą szansą dla jego zespołu na wykręcenie dobrych rezultatów. Brytyjczyk argumentuje swoje prognozy opóźnionym startem sezonu, co ma wpływ na przygotowanie wielu kierowców, którzy będą wówczas bardzo podatni na popełnianie błędów.

Aktualnie najbardziej realistyczny scenariusz zakłada, że tegoroczny 70-ty sezon F1 wystartuje początkiem lipca na austriackim torze Red Bull Ring. Odroczony o kilka miesięcy start sezonu, w połączeniu z panującymi obostrzeniami, wpływa w negatywnym stopniu na formę zawodników, którzy do dyspozycji mają jedynie domowe siłownie. Kilkumiesięczna rozłąka z kokpitem, zdaniem kierowcy Williamsa, może spowodować, że wielu kierowców będzie bardziej podatnych na błędy, które mogą przeistoczyć się w dobre wyniki dla zespołu z Grove.

„Wielu zawodników, wraz ze startem sezonu, nie będzie w optymalnej formie, co może stanowić dużą szansę dla naszego zespołu. Z każdym kolejnym wyścigiem forma danego kierowcy będzie rosła, więc musimy wykorzystać nasze szanse w pierwszych rundach tegorocznej kampanii. Kilkumiesięczna rozłąka z kokpitem może spowodować, że wielu kierowców będzie nerwowo podchodziło do wielu kwestii, co może generować liczne błędy, które będziemy chcieli za wszelką cenę przekuć w pozytywne wyniki dla naszego zespołu” – informuje George Russell.

„Mimo obowiązujących restrykcji, staram się nie marnować czasu i ostro trenuję w domowym zaciszu. Początek sezonu będzie bardzo ciężki dla wszystkich kierowców, ponieważ bieganie lub podnoszenie ciężarów, to nie to samo, co fizyczny trening na torze. Pierwsze piątkowe zajęcia będą bardzo uciążliwe, ponieważ wówczas dadzą o sobie znać przeciążenia, na które nikt nie będzie odpowiednio przygotowany.”

Image: © Motorsport Grand Prix