Russell: Wiem już, gdzie będę ścigał się w przyszłym roku

George Russell - Williams Racing / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

George Russell ujawnił, że wie już, dla którego zespołu będzie się ścigać w sezonie 2022. Dodał także, że o decyzji zainteresowanych stron dowiedział się jeszcze przed zakończeniem przerwy wakacyjnej.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już za kilka dni transfer młodego Brytyjczyka do Mercedesa stanie się faktem. Pierwszy ruch w całej tej układance wykonał wczoraj Kimi Raikkonen, który potwierdził, że po zakończeniu tego sezonu zakończy swoją wieloletnią karierę w F1, zwalniając tym samym miejsce w szwajcarskim zespole dla Valtteriego Bottasa.

23-latek przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Holandii nie był zbyt wylewny w kontekście swojej przyszłości, jednakże potwierdził, że jego plany na przyszły rok zostały już zatwierdzone.

„Wiem, gdzie będę się ścigał w przyszłym roku. Dowiedziałem się o tym jeszcze przed Spa" - przyznał Russell.

„Jednakże nie zamierzam siedzieć tutaj i kłamać oraz unikać prawdy. Rzeczywistość jest taka, że nie mam obecnie nic do ogłoszenia. Aczkolwiek znam już swoją sytuację i wiem, w której ekipie będę startował w przyszłym roku. Przekazano mi taką informację pod koniec sierpnia."

Brytyjczyk w dużych superlatywach wypowiedział się także na temat swojego utytułowanego rodaka

„W ciągu ostatnich lat wielokrotnie zaznaczałem, iż darze Lewisa ogromnym szacunkiem oraz jestem pod wielkim wrażeniem jego dokonań w tym sporcie. Miałem również okazję zobaczyć jak ciężko pracuje z inżynierami i wtedy zrozumiałem, że nie polega on tylko na swoim ogromnym i naturalnym talencie. Jest bardzo wymagający i cały czas stara się robić wiele nadprogramowych rzeczy, aby wydobyć dodatkowe części sekundy" - dodał.

„Moje słowa nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ powtarzam to dokładnie od trzech lat. Lewis jest bez wątpienia najlepszym kierowcą w historii i byłby to dla mnie spory zaszczyt, gdybym mógł ścigać się u jego boku, a zarazem zbierać kolejne doświadczenie."

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images