Russell: Wszystko wskazuje na to, że będziemy walczyć o mistrzostwa

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

George Russell twierdzi, że pomimo słabego sezonu 2022, w nadchodzącej kampanii Mercedes może być jednym z kandydatów do zdobycia obu tytułów.

Zespół zdominował rozpoczętą w 2014 roku erę hybrydową, zdobywając osiem tytułów mistrzów konstruktorów z rzędu, aż w końcu w 2022 roku w wyniku problemów z wprowadzeniem nowych zasad i przepisów, został zdetronizowany przez Red Bulla.

Russell zapewnił Mercedesowi jedyne zwycięstwo w sezonie w Brazylii, a w ostatnich wyścigach, ekipa z Brackley wyglądała, jakby uporała się z ich głównymi problemami.

24-letni Brytyjczyk, który dołączył do Mercedesa na początku 2022 roku, uważa, że ich progres pokazuje, iż Mercedes jest na drodze powrotnej i wkrótce wróci do pozycji, w której będzie mógł regularnie wygrywać wyścigi.

„Może i na samym początku sezonu nie byliśmy najszybszym samochodem, ale tempo rozwoju daje nam nadzieje, że w przyszłym sezonie będziemy mogli walczyć o mistrzostwa” – powiedział dla serwisu Motorsport.com.

„Na początku zeszłego roku walczyliśmy z Alfą, a także z Haasem” – wspominał. „Pamiętam, że na Imoli skończyłem na czwartym miejscu, ale moje tempo było takie samo tempo jak Lando Norris i dodatkowo miałem spore problemy, żeby uporać się z Valtterim.”

„Jednak gdy patrzę na nas teraz i widzę gdzie jesteśmy, to jestem bardzo szczęśliwy” – kontynuował.

„Fakt, że pod koniec sezonu byliśmy w stanie walczyć o zwycięstwa, wiele nam pokazuje.”

Russell z pewnością nie bierze niczego za pewnik i wie, że kierowców czeka bardzo wyczerpujące wyzwanie.

„Sezony zdecydowanie się wydłużają” – przyznał. „Muszę przeprowadzić trochę rozmów, aby wszystko dobrze zoptymalizować” – stwierdził.

„To będzie jedno z trudniejszych wyzwań w mojej karierze, ale wiem, że zarówno ja, jak i zespół, damy z siebie wszystko i będziemy się starać, aby przywrócić Mercedesa na szczyt” – zakończył wypowiedź Brytyjczyk.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images