Russell z nowymi elementami jednostki napędowej podczas GP Styrii

George Russell - Williams Racing / © Williams F1

George Russell z zespołu Williams Racing będzie musiał skorzystać z nowych elementów jednostki napędowej Mercedesa, czego przyczyną była awaria podczas wyścigu na torze Red Bull Ring w ostatni weekend.

Brytyjczyk odpadł z rywalizacji o Grand Prix Austrii na czterdziestym dziewiątym okrążeniu, zatrzymując się na poboczu pętli z podejrzeniem utraty ciśnienia paliwa.

Zespół Williams zdecydował się na zwrot jednostki napędowej do Brixworth, gdzie przeanalizowano problem, stwierdzając awarię napędu przekładni.

Russell podczas Grand Prix Styrii skorzysta zatem z nowych elementów jednostki napędowej - silnika spalinowego, MGU-H oraz turbo.

Wszystko wskazuje na to, że problem, który dotknął kierowcę Williamsa, jest specyficzny, dlatego nie ma obaw co do innych jednostek Mercedesa, z których korzystają aż trzy zespoły.

Brytyjczyk do najbliższej rywalizacji wystartuje z pola wywalczonego w kwalifikacjach i nie zostanie ukarany za wymianę podzespołów jednostki napędowej, jednak jako pierwszy zbliżył się do granicy otrzymania kary.

Image: © Williams F1